Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

A murit Gāscanul!

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postploiesteanu, on Oct 26 2007, 09:01, said:

A debutat la Nationala la 16 sau 17 ani !
A murit si "Moxul" mare fotbalist si el !
inca o zi proasta..

#20
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
eu nu stiu cine e Moxul...

#21
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postkappa_man84, on Oct 26 2007, 09:04, said:

eu nu stiu cine e Moxul...
Dumitrache ! Un jucator cu dribling devastator, care mai tarziu l-a avut si Rossi de la italieni  (cam acelasi gen de dribling).
Nu mai intalnesti in zilele noastre la romani asa ceva Zi-mi unul din nationala care stie sa dribleze, harapleastine de aproape 2 metrii care nu stiu cu mingea. Asta avem acum la nationala.

#22
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
Dumnezeu sa-l odihneasca :(

#23
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007

View Postploiesteanu, on Oct 26 2007, 09:09, said:

Zi-mi unul din nationala care stie sa dribleze, harapleastine de aproape 2 metrii care nu stiu cu mingea. Asta avem acum la nationala.
So, Mutu nu e chiar habarnist, practic el a calificat singur nationala la Euro '08.
Pardon, el si cu Pisica.

Edited by killeru_x, 26 October 2007 - 08:12.


#24
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postkilleru_x, on Oct 26 2007, 09:11, said:

So, Mutu nu e chiar habarnist, practic el a calificat singur nationala la Euro '08.
Pardon, el si cu Pisica.
Singurul care mai misca !

#25
Charisteas

Charisteas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 25.08.2005

View Postploiesteanu, on Oct 26 2007, 09:01, said:

A murit si "Moxul" mare fotbalist si el !
Mopsul nu Moxul.

#26
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Ca unul ceva mai batran, l-am si vazut jucand si am si auzit multe despre el.
Eram pe Dinamo in vara lui '79. Era finala campionatului iar "caini" aveau 2 sanse din 3. Victoria sau egalul le aducea titlul. Asa ca au plecat cu totii la atac ca sa ii lichideze si sa termina cu fanfara. Dupa 5 minute s-a vazut ca si arbitrul stia ce are de facut...
Dar la FC Arges juca Dobrin. Care la un monent dat a simtit ca toti adeversarii au facut un prea mare pas inainte, a aruncat o minge, Radu II a sprintat din spatele adversarilor, a ajuns in fata portarului si l-a executat scurt si sec...Golul nu numai ca nu fi putea fi anulat, dar a si turnat plumb in piciarele dinamovistilor..
Iar la sfarsitul meciului Dobrin a inceput sa croseteze si a semnat 3-2-ul cu care Argesul si-a castigat titlul...
Atunci am realizat ce inseamna un adevarat jucator. Care are si creier, nu numai muschi.
"Ochii lui Dobrin " este tuica cu 2 prune pe eticheta. Care ii placea in mod deosebit, ca si tutunul. Da, avea pacatele astea. Dar sa nu uitam ca a jucat la o singura echipa, desi fusese momit cu foarte multi bani de catre altele.
Si, ca din cate stiu eu, nu a primit niciodata macar un cartonas galben sau rosu. Asta denota o tinuta pe care altii, nu o au. Desi se cred regi...
Dzeu sa-l odihnesca.

#27
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Argesenii ar trebui sa-i ridice statuie !

#28
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
Intradevar Dobrin a fost mai bun ca Hagi...

#29
DRAGUNOV

DRAGUNOV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 27.12.2006
Dumnezeu sa-l odihneasca ! A fost si va ramane cel mai talentat fotbalist al Romaniei. Pacat ca astia mai mici nu l-au vazut jucand. Un om modest, cu un caracter cum rar se intalneste,  singurul fotbalist pe care nu s-a suparat nimeni niciodata, nici pe teren, nici in afara lui. Nu-l mai comparati cu nimeni. Nu poate fi comparat. Incercati sa aflati mai multe despre el, si o sa va dati singuri seama de ce.

#30
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View PostDRAGUNOV, on Oct 26 2007, 09:36, said:

Dumnezeu sa-l odihneasca ! A fost si va ramane cel mai talentat fotbalist al Romaniei. Pacat ca astia mai mici nu l-au vazut jucand. Un om modest, cu un caracter cum rar se intalneste,  singurul fotbalist pe care nu s-a suparat nimeni niciodata, nici pe teren, nici in afara lui. Nu-l mai comparati cu nimeni. Nu poate fi comparat. Incercati sa aflati mai multe despre el, si o sa va dati singuri seama de ce.
Pe teren avea cel putin 2 paznici, de care se lepada usor, a jucat impotriva lui Real Madrid (care a facut tratative de transfer chiar) , am vazut pentru prima data, reusind la cineva, aruncarea mingiei peste adversar cu calcaiul. Autor Dobrin. Fundasul uluit, nu-i venea sa creada ca la el acasa , cineva, putea sa-i faca comedii dintr-astea, a ramas pe loc, uluit, interzis !

Edited by ploiesteanu, 26 October 2007 - 08:49.


#31
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Condoliante familiei!

#32
Dari@

Dari@

    Hoaŗcć pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Dumnezeu sa-l ierte!... :((

parca ma doare ca si cum l-as fi cunoscut, desi eram mica atunci cand auzeam de el prima oara... e o legenda si va trai in inimile noastre mereu.

#33
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Adio, Nicolae Dobrin! "Gascanul" s-a stins la doar 60 de ani, din cauza unor metastaze pulmonare recidivate in urma operatiei de acum 6 luni. Nćscut pe 26 august 1947, Nicolae Dobrin, poreclit „Prinžul din Trivale", este considerat de mulži cel mai bun fotbalist pe care l-a avut Romānia. A debutat īn prima divizie la 14 ani ŗi 10 zile, fiind fidel din 1959 pānć īn 1982 echipei FC Argeŗ, cćreia i-a oferit īn aceastć perioadć singurele sale titluri de campioanć a Romāniei.
Declarat de trei ori cel mai bun fotbalist al Romāniei (1966, 1967 ŗi 1971), a evoluat de 48 de ori pentru echipa nažionalć, marcānd 6 goluri pentru tricolori.
Astazi va fi declarata zi de doliu national in memoria legendei Nicolae Dobrin.
http://prosport.ro/i...c...ex&id=64221
Dumnezeu sa-l ierte!   :upset:

#34
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
Dumnezeu sa-l ierte !

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
daca ar fi fost duculeana acolo sa-l previna sa nu bea si sa fumeze, ar mai fi trait inca 40 de ani

#36
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View PostMosotti, on Oct 26 2007, 11:43, said:

daca ar fi fost duculeana acolo sa-l previna sa nu bea si sa fumeze, ar mai fi trait inca 40 de ani


bei, mori, nu bei, mori.
daca bei, sa bei destul, daca mori, sa mori satul.

oricum, nu-i nicio diferenta intre un mort bolnav si unul sanatos.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate