Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 

surplus RAM

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.704
  • Înscris: 15.08.2006
Dupa cum am mai anuntat in alte posturi , detin  1 giga ram sub forma a doua module de 512 ddr2 800 mhz KINGSTON HIPERX  , initial am avut in sistem un singur modul si am mai adaugat ulterior inca unul .
Nu ca se simte nevoia stringenta , pentru ca la activitatile obisnuite n-am simtit nici utilitatea celui de-al doile modul de 512 ,
dar daca , as adauga totusi ceva ram , m-am gandit la un modul de 1024 , tot ddr2 800 si tot KINGSTON ori CORSAIR , iar cele de 512 sa incerc sa le elimin incet incet pana raman cu doua de 1024 .Cu 2 giga ram cred ca voi defila lejer in urmatorii
doi ani .Astazi am avut drum pe la DC si am gasit in raft un modul de 1 giga marca VERITECH la un pret care m-a incantat
145.00 ron , mi-am zis sa nu cumpar pana ce nu aflu cate ceva despre aceasta marca ,iar acasa , la un search pe net nu am reusit sa deslusesc mare lucru .
NU fac OC , din principiu , eu doresc ca sistemul sa mearga bine  fara interventii cu RED BULL
Asadar , imi puteti spune , va rog , ce parere aveti , cum sa fac trecerea la 2 giga , sa mai astept  si sa ma orientez spre ....?

#2
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
Nu mai merge pe raft la DC, nu vreau sa le fac antireclama, dar daca tie ti s-a parut bun pretul unui modul DDR2 de 1GB (nici nu ai zis ce frecventa) la ei, atunci uita-te si la asta (e doar un exemplu, nu o lua de "za best")
Urmareste preturile magazinelor online si incearca sa iei 2 module identice de 1GB, insa documenteaza-te bine asupra suportului placii de baza, ca unele placi de baza nu "se pupa" cu unele module de memorie.

#3
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.157
  • Înscris: 27.09.2006
Subscriu si eu la ce a zis mirch mai sus, mai uita-te si pe la magazine online, eu de obicei am luat de la DC(sau alte magazine ne-online) cand trebuia sa am urgent ceva si nu puteam astepta 1-2 zile. In rest nu prea se merita...

#4
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.704
  • Înscris: 15.08.2006

View Postmirch_bam, on Aug 15 2007, 23:46, said:

Nu mai merge pe raft la DC, nu vreau sa le fac antireclama, dar daca tie ti s-a parut bun pretul unui modul DDR2 de 1GB (nici nu ai zis ce frecventa) la ei, atunci uita-te si la asta (e doar un exemplu, nu o lua de "za best")
Urmareste preturile magazinelor online si incearca sa iei 2 module identice de 1GB, insa documenteaza-te bine asupra suportului placii de baza, ca unele placi de baza nu "se pupa" cu unele module de memorie.



Este ,intr-adevar,deranjant sa constati ca pretuirile din magazine sunt "umflate ' fata de ceea ce ai putea cumpara de pe net.
Dar tot din ceea ce posteaza aici , observ ca risti sa castigi mare popularitate in randul celor ce au de reprosat ceva furnizorilor online .Este de preferat sa pipai cu mana ta ceea ce-ti doresti inainte de a opta pentru achizitie :iar informatia cunoscuta ,in prealabil, va ajuta la evitarea situatiilor in care una sau mai multe componente nu corespund specificatiilor .
Iar un modul de ram insotit de cheltuielile de transport  s-ar putea sa ajunga tot pe-acolo ............ca pret !

#5
acatoiu

acatoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 228
  • Înscris: 30.01.2007
depinde, unele magazine au preturile atat de umflate incat nu iti vine sa crezi  :lol:
dar cazurile nefericite sunt destul de rare  :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate