Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Ce urmari poate avea o amenda neplatita?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RapAttack

RapAttack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.10.2006
O sa zic pe scurt..stateam in parc sambata noaptea cu baietii,sticla de bere desfacuta,in fine.Apar dintr-o data jandarmii,cer acte etc.Eu cu un prieten le-am dat nume si date false.Nu ne-a mers faza ca ne-a luat la sectie si a mers cu noi acasa sa luam buletinele.Ne-a dat amenda fiecaruia dintre noi.
Eu am luat 2 000 000 lei vechi amenda,1 000 000 pt consum de alcool in locuri publice si 1 000 000 pt prezentare de identitate falsa.
Intrebarea e urmatoarea: CE se poate intampla daca nu o platesc? Cunosc persoane care au avut amenzi,chiar foarte multe,nu le-au platit si nu au avut nici o problema

#2
_pOpE_

_pOpE_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2007
pai .. mai nimic .. decat sa te dea in judecata si sa iti dea executare silita (daca nu iti ia masina/casa etc..) :crybaby:

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
vine pe impozitul casei

#4
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Dar daca nu este pe numele tau casa, iar nu au ce sa iti faca. Chiar daca iti vine, poate fi platit doar impozitul...

#5
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

 Visatoru, on May 7 2007, 16:35, said:

Chiar daca iti vine, poate fi platit doar impozitul...
Nu prea...
Si ai scapat usor, ceea ce ai facut tu se numeste fals privind identitatea si e infractiune.
Dar la cata minte au jandarmii...  ^_^

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate