Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CUM] Pot sa ajung la Impact Hub ...

Apartament in bloc nou.

Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7
 caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...
 Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli
 Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...
 

ajutor! cu un microfon...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 867
  • Înscris: 04.03.2006
vreau sa construiesc un microfon Hi Fi care sa inregistreze sunetul perfect... sa se auda cristal.... sa il pun de exemplu intr-un colt al camerei si sa aud ce se vorbeste in celalalt colt al camerei.... imi poate da cineva o schema (mai simplistica ca sa nu imi prind urechile :D ) si o lista cu componentele hardware care imi trebuiesc? pls help

#2
danutgalati81

danutgalati81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 415
  • Înscris: 29.09.2005
pt ce vrei tu poti sa faci dint-un mic normal si o "parabola" (ceva in genul antenei parabolice)
Iti baci o calota sferica(cred ca asa ii zice) din niste fasii de carton (ceva in genul feliilor de pizza) iar in centrul(imaginar al sferei lui microfonul indreptat spre calota aceea.
In felul acesta sunetele vor fi colectate pe o suprafata mult mai mare si reflectate spre microfon

#3
danutgalati81

danutgalati81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 415
  • Înscris: 29.09.2005
nu o sa fie hi-fi si nici nu o sa se auda cristal dar vei auzi ze se vb in capatul celalat al camerei

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate