Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 

Programe de marit viteza de download?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Andy-rapperu

Andy-rapperu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.12.2006
Prieteni,aceste asa numite programe de marit viteza in download-uri chiar fak acest lucru?Yo folosesc Utorrent pt download si am gasit ceva prog pt asa ceva da sincer nu fak nimik.Am gasit si pt limewire-u meu...aceasi poveste...Asa ca va rog,ajutati-m!!

#2
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View PostAndy-rapperu, on Dec 29 2006, 09:02, said:

Prieteni,aceste asa numite programe de marit viteza in download-uri chiar fak acest lucru?Yo folosesc Utorrent pt download si am gasit ceva prog pt asa ceva da sincer nu fak nimik.Am gasit si pt limewire-u meu...aceasi poveste...Asa ca va rog,ajutati-m!!

Sa o luam logic. Tu ai 10 KB/s cu care iti merge netul - caz ipotetic (primiti de la provider). Peste aceasta limita nu o sa treci cu nici un program de accelerare deoarece e imposibil (te limiteaza serverul) si atunci da-ti tu raspuns la intrebarea ta.


Tot ce fac aceste "acceleratoare" e ca impart fisierul de download in mai multe parti si fac mici hocus-pocusuri ieftine de optimizare a conexiunii. Dar nu uita ... mai mult decat banda ta maxima NU o sa vezi.

#3
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005
Incearca asta . . .La mine face foarte buna ,treaba folosind banda la maxim !

#4
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View Postdjclocky, on Dec 29 2006, 09:13, said:

Sa o luam logic. Tu ai 10 KB/s cu care iti merge netul - caz ipotetic (primiti de la provider). Peste aceasta limita nu o sa treci cu nici un program de accelerare deoarece e imposibil (te limiteaza serverul) si atunci da-ti tu raspuns la intrebarea ta.
Tot ce fac aceste "acceleratoare" e ca impart fisierul de download in mai multe parti si fac mici hocus-pocusuri ieftine de optimizare a conexiunii. Dar nu uita ... mai mult decat banda ta maxima NU o sa vezi.

Din pacate asta-i realitatea. Nu exista nici un soft care sa garanteze ce vrei tu.
Exista niste softuri care incearca sa iti optimizeze, dar cat timp ai o limita, degeaba optimizeaza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate