Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Programe de marit viteza de download?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Andy-rapperu

Andy-rapperu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.12.2006
Prieteni,aceste asa numite programe de marit viteza in download-uri chiar fak acest lucru?Yo folosesc Utorrent pt download si am gasit ceva prog pt asa ceva da sincer nu fak nimik.Am gasit si pt limewire-u meu...aceasi poveste...Asa ca va rog,ajutati-m!!

#2
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View PostAndy-rapperu, on Dec 29 2006, 09:02, said:

Prieteni,aceste asa numite programe de marit viteza in download-uri chiar fak acest lucru?Yo folosesc Utorrent pt download si am gasit ceva prog pt asa ceva da sincer nu fak nimik.Am gasit si pt limewire-u meu...aceasi poveste...Asa ca va rog,ajutati-m!!

Sa o luam logic. Tu ai 10 KB/s cu care iti merge netul - caz ipotetic (primiti de la provider). Peste aceasta limita nu o sa treci cu nici un program de accelerare deoarece e imposibil (te limiteaza serverul) si atunci da-ti tu raspuns la intrebarea ta.


Tot ce fac aceste "acceleratoare" e ca impart fisierul de download in mai multe parti si fac mici hocus-pocusuri ieftine de optimizare a conexiunii. Dar nu uita ... mai mult decat banda ta maxima NU o sa vezi.

#3
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005
Incearca asta . . .La mine face foarte buna ,treaba folosind banda la maxim !

#4
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View Postdjclocky, on Dec 29 2006, 09:13, said:

Sa o luam logic. Tu ai 10 KB/s cu care iti merge netul - caz ipotetic (primiti de la provider). Peste aceasta limita nu o sa treci cu nici un program de accelerare deoarece e imposibil (te limiteaza serverul) si atunci da-ti tu raspuns la intrebarea ta.
Tot ce fac aceste "acceleratoare" e ca impart fisierul de download in mai multe parti si fac mici hocus-pocusuri ieftine de optimizare a conexiunii. Dar nu uita ... mai mult decat banda ta maxima NU o sa vezi.

Din pacate asta-i realitatea. Nu exista nici un soft care sa garanteze ce vrei tu.
Exista niste softuri care incearca sa iti optimizeze, dar cat timp ai o limita, degeaba optimizeaza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate