Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Rezultate teste AV-Comparative pe noiembrie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.870
  • Înscris: 17.09.2003
Uitandu-ma din curiozitate pe http://www.av-comparatives.org/, am observat ca la testele proactive, Kaspersky Antivirus 6 a obtinut unul din cele mai mici punctaje. Desi am inteles ca Proactive Defense este un pas inainte in detectia euristica, testele spun altceva. Bitdefender, Nod32 si Avira au obtinut cele mai mari procente din test, ceea ce dovedeste ca romanii sunt printre cei mai buni in materie de produse antivirus. Nu inteleg de ce a punctat atat de putin Kaspersky, probabil ca folosea si o versiune mai veche.

Editat de OClaudiu, 02 decembrie 2006 - 13:59.


#2
lucianbara

lucianbara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 200
  • Înscris: 02.06.2006
in testul acela nu a fost folosit proactive defense-ul, de aceea sunt scorurile mici.

#3
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.229
  • Înscris: 10.02.2006

View PostOClaudiu, on Dec 2 2006, 14:57, said:

Uitandu-ma din curiozitate pe http://www.av-comparatives.org/, am observat ca la testele proactive, Kaspersky Antivirus 6 a obtinut unul din cele mai mici punctaje. Desi am inteles ca Proactive Defense este un pas inainte in detectia euristica, testele spun altceva. Bitdefender, Nod32 si Avira au obtinut cele mai mari procente din test, ceea ce dovedeste ca romanii sunt printre cei mai buni in materie de produse antivirus. Nu inteleg de ce a punctat atat de putin Kaspersky, probabil ca folosea si o versiune mai veche.
NOD32 este bine cunoscut pentru motorul sau euristic foarte bun. A fost primul la toate testela proactive av-comparatives de pana acum. Avira s-a imbunatatit si el dar da cam multe FP-uri. Motorul euristic al KAV este inca slabut, dar mai compenseaza cu PDA. :)

#4
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.765
  • Înscris: 15.09.2005
Proactive Defence, nu PDA :), apoi Kaspersky au in plan un motor euristic nou, care ar trebui sa apara in primul trimestru din 2007.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate