Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Facultate de muzica? In afara de Conservator

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#127
cath

cath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.01.2011
Si pe mine m-ar interesa o cariera in muzica.. Nu sunt multe chestii care sa imi placa si sa le iubesc cum iubesc muzica. Cultura muzicala sa zicem ca am. Am spus "sa zicem" pentru ca nu ascult toate porcariile de la TV. Ma rog , prin cariera muzicala ma refer la o cariera ca DJ , rapper , desi pe primul loc ar fi DJ-ul. Imi place si ideea de a creea instrumentale , o sa achizitionez o MIDI Keyboard , o sa imi deschid un studio in viitorul apropiat/indepartat (cel mai mare vis) si de ce sa nu ajut intr-un fel muzica din Romania.. Sa fii DJ , stiu ca nu iti trebuie neaparat facultate , totusi vreau sa fac o facultate , sa acumulez experienta cu statiile , mixerele , etc. Am vazut ca multi ajung DJ , au echipamente super , chiar daca nu au facut facultate .. Depinde si de noroc acum , dar facultatea o fac pentru mine si pe timpul acesteia sa ma angajez , sa strang bani pentru echipament. Ma rog , trecand peste toate astea, ce facultate imi recomandati? Mai e mult pana atunci , dar imi place sa ma organizez din timp , chiar daca , cu cativa ani buni inainte. Accept orice sfaturi , chiar va rog sa mi le dati :)).
Vad ca ultimul post a fost facut acum aproape un an , sper sa mai treaca cineva pe aici :-s.

Edited by cath, 10 June 2011 - 21:33.


#128
satanswhore

satanswhore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2012

View Postcath, on 10th June 2011, 22:32, said:

Si pe mine m-ar interesa o cariera in muzica.. Nu sunt multe chestii care sa imi placa si sa le iubesc cum iubesc muzica. Cultura muzicala sa zicem ca am. Am spus "sa zicem" pentru ca nu ascult toate porcariile de la TV. Ma rog , prin cariera muzicala ma refer la o cariera ca DJ , rapper , desi pe primul loc ar fi DJ-ul. Imi place si ideea de a creea instrumentale , o sa achizitionez o MIDI Keyboard , o sa imi deschid un studio in viitorul apropiat/indepartat (cel mai mare vis) si de ce sa nu ajut intr-un fel muzica din Romania.. Sa fii DJ , stiu ca nu iti trebuie neaparat facultate , totusi vreau sa fac o facultate , sa acumulez experienta cu statiile , mixerele , etc. Am vazut ca multi ajung DJ , au echipamente super , chiar daca nu au facut facultate .. Depinde si de noroc acum , dar facultatea o fac pentru mine si pe timpul acesteia sa ma angajez , sa strang bani pentru echipament. Ma rog , trecand peste toate astea, ce facultate imi recomandati? Mai e mult pana atunci , dar imi place sa ma organizez din timp , chiar daca , cu cativa ani buni inainte. Accept orice sfaturi , chiar va rog sa mi le dati :)).
Vad ca ultimul post a fost facut acum aproape un an , sper sa mai treaca cineva pe aici :-s.


poti incerca la tg mures... www.uat.ro

#129
Diesel1080

Diesel1080

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.11.2013
Stie cineva daca exista vreo facultate in Romania unde sa existe si alt tip de chitara inafara de cea clasica?

#130
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Dar nu pe cea clasica inveti "meseria" iar dincolo doar aplici tehnicile ?

Edited by neagu_laurentiu, 19 November 2013 - 21:28.


#131
Diesel1080

Diesel1080

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.11.2013
cum adica? nu am inteles ce vrei sa zici..

#132
beleapecap

beleapecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 01.04.2012
in trupa la salam [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5DlwTJcmpGs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate