Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Lamurire

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Programmer

Programmer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.11.2006
Am cautat pe mai multe forum-uri detalii despre ce limbaj de programare ar trebui folosit in crearea de jocuri 3D ... si au inceput...C,C++,Visual Basic,...etc.. :cursing:
  Dupa parerea vostra, care credeti ca este cel mai folosit ? ma refer..la majoritatea jocurilor...in ce sunt facute...programate...:-\

  Thanks !  :peacefingers:

#2
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005

View PostProgrammer, on Nov 25 2006, 09:50, said:

Am cautat pe mai multe forum-uri detalii despre ce limbaj de programare ar trebui folosit in crearea de jocuri 3D ... si au inceput...C,C++,Visual Basic,...etc.. :cursing:
  Dupa parerea vostra, care credeti ca este cel mai folosit ? ma refer..la majoritatea jocurilor...in ce sunt facute...programate...:-\

  Thanks !  :peacefingers:


Din cate stiu   C++  ....

#3
Programmer

Programmer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.11.2006

View Postionut_y, on Nov 25 2006, 20:13, said:

Din cate stiu   C++  ....
  

   Un inceput bun...prima idee... altcineva? tot c++ ? (ma refer la marile jocuri...etc..astea in ce-s programate?)   :P  :coolspeak:

   Thanks !  :peacefingers:

#4
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004
foloseste cu incredere search ca s-a mai discutat  1/2... :death: nu conteaza in ce-l faci atata timp cat vei avea succes .. marile jocuri sunt programate in VC si nu te astepta sa poti face un joc de unul singur, sper ca ti-ai dat seama de asta... sfatul meu daca vrei sa te indrepti catre programarea jocurilor: invata c/c++/VC/DirectX.. trimite un cv la Ubisoft si poate vei lucra in viitorul apropiat la  SplinterCell 6...bafta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate