Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

Macar un breloc la chei......Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006
Voi care ati cumparat Logan, ca si mine de altfel, ati primit breloc la chei?
E un moft, da, dar totusi, pe cheie nici nu scrie de la ce e macar! Ma gandeam macar la o bucata de plastic care sa atarne de cheie si pe care sa scrie marca masini.....nu?

#2
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

 ovidiu_r, on Nov 23 2006, 10:35, said:

Voi care ati cumparat Logan, ca si mine de altfel, ati primit breloc la chei?
E un moft, da, dar totusi, pe cheie nici nu scrie de la ce e macar! Ma gandeam macar la o bucata de plastic care sa atarne de cheie si pe care sa scrie marca masini.....nu?



eu am un prieten care si-a luat un Golf V GTI si nu a primit nimic complimentary. Si asa era masina de 24K Cip. Tu ce ai vrea de la o amarata de Dacia luata de la un dealer tembel?

#3
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006
poi...da, dar pun pariu ca pe cheia lui are insemnul firmei VW, nu?

#4
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

 ovidiu_r, on Nov 23 2006, 10:54, said:

poi...da, dar pun pariu ca pe cheia lui are insemnul firmei VW, nu?




fii sigur....pentru ca este incorporata in telecomanda de la inchiderea centralizata :peacefingers:

#5
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006

 CLAXON, on Nov 23 2006, 10:59, said:

fii sigur....pentru ca este incorporata in telecomanda de la inchiderea centralizata :peacefingers:


Si al meu are inchidere centralizata dar.....pentru ca Dacia nu prea mai are cine stie ce stema, nu si-au mai pus-o si pe chei.

#6
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Dealer IPSO Buc,am primit la achizitia masini Renault Megane Sedan 1.5dci Conf Expresion urmatoarele:Alarma pe a ambele carduri inclusa,covorase,2 brelocuri,2 pixuri parca,un cd audio si suportii de numere :P
Totul e sa stii sa negociezi

Bine la mine a fost numai alarma si covorasele,restul mi le-a dat el cadou sa zic asa.

#7
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006
eu am dat 120 de ron pe covorashe.....iar de alarma.....100 euros cu instalare gratis... :cursing:

aaaa.....si am primit un CD cu melodii....40 de ani de Dacia.....dar al meu are radio-cass.....la ce sa-l ascult uare?! :angry:

#8
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
nu cred ca era vorba de ce negociezi extra, ci de o atentie mica pe care ti-o da dealerul ca i-ai facut vanzare.

Eu m-am ales cu breloc, si pentru ca era a doua Honda, si cu un set de covorase cadou ;)

Edit: am uitat de sapca cu Honda   :coolspeak:

Edited by cryo, 23 November 2006 - 11:23.


#9
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Trebuie sa stii si sa ceri..ex: cand mi-am luat 2 anvelope de la un magazin:
Io: vreau si eu 2 anvelope din astea, cat costa
Vanzatorul: 265 ron bucata
Io:(la plezneala) : si cu reducere?
Vanzatorul: aia de 10% ?
Io: da, aia  :huh:  :coolspeak:
Vanzatorul: pai...240 ron  :D
Pt ce naiba era reducerea aia nu stiu dar mi s-a aratat :)

#10
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

 ovidiu_r, on Nov 23 2006, 10:54, said:

poi...da, dar pun pariu ca pe cheia lui are insemnul firmei VW, nu?


pai fii sigur ca daca astia puneau si emblema Dacia pe cheie iti mai luau 50 euro. :naughty:

#11
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
Aici tine doar de "educatia" dealerului.

La Megane (Serus) si Subaru nu am primit nici macar un suc...

La BMW mi s-a dat: sampanie, calendar de perete, pix, breloc, agenda etc.

#12
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
La Ford nu am primit breloc insa era o tablita agatata de cheie :P , dar am primit o sapca si niste reviste :)

La Mazda mi-au dat breloc ford. :console:
Odata cu masina am primit o punga-cadou gri metalizat pe care scria Pro Leasing si in care se afla o sampanie inscriptionata tot asa Pro leasing dealer ford mazda. (intentia conteaza)
  Insa cel mai mult mi-a placut odorizantul care avea forma masinii achizitionate. :D

Edited by cosmin_miu, 23 November 2006 - 20:52.


#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
intotdeauna apreciez o reducere sau echipamente optionale decat un pix, o sapca etc. Bine ... la Logan nu am primit nici una nici alta, insa daca imi trebuie pixuri sau brelocuri imi cumpar sau dau comanda sa imi fac :D

#14
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
La o masina ca Logan,ca pret ma refer,nu iti da nimic si asa masina se vinde singura.

#15
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
daca vrei iti pot da niste chei de la promoțiile alea cu Logan facute de un anumit cotidian (pe alea scrie Renault :death: )

#16
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 romaximusro, on Nov 24 2006, 09:55, said:

intotdeauna apreciez o reducere sau echipamente optionale decat un pix, o sapca etc. Bine ... la Logan nu am primit nici una nici alta, insa daca imi trebuie pixuri sau brelocuri imi cumpar sau dau comanda sa imi fac :D

pai era vb de materiale promotionale asa ca nu am spus ca la Ford am primit 4 revizii adica pana la 40.000 si la Mazda 3 pana la 45.000(la mazda au incercat sa ma intepe da le-am zis ca las masina acolo nu o mai iau sa plateasca leasingu daca m-au tepuit si ca cele 3 revizii au fost un factor decizional important) :P drept urmare platesc factura si mi-o deconteaza un dilar -nu stiu dk bani personali sau.....ce-o fi ...oricum nu ma interseaza.

Edited by cosmin_miu, 24 November 2006 - 13:44.


#17
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Cea mai maere reducere de care stiu eu e de 14 % la un X5. Cat un Logan  :D
Asta si a propos de discutiile despre cat costa de fapt productia unei masini si ce comisioane iau dealerii  :naughty:

#18
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
la Logan m'am certat pentru un amarat de breloc care, evident, nu era pe stoc, nu exista. am zis ca nu mai iau masina, m'am ridicat shi gata. in 2 min aveam breloc. dupa am aflat de la un amic care lucra la Dacia (reprezentanta in cta) ca m'a spurcat aia care mi'a vandut masina, a zis ca nu's normal, etc, deastea de bine:P. M'am ofticat la logan, am pus alarma, am luat mai multe cacaturi, ei... NIMIC, ma da nimic, macar o harta, un cd sau ceva. shi atunci mi'am dat seama cat de mult imi doream BRELOCUL... hehe
am repetat actiunea la Peugeot (un 206) unde nu a mai tinut figura. mashina cash... cadou MUMU (a nu se citi MOMO :P). aia au zis ca nu dau nimic, daca nu imi convine asta e.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate