Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Macar un breloc la chei......Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Mie exact asta mi-au dat. Nimic mai mult.

#20
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
De la Opel am obtinut: reducere de 700 euro peste aia de 1450 de la ei, covorase, si kit-ul obligatoriu - vesta, trusa etc. Am fost cu cineva care a stiut sa negocieze. Mi-a obtinut apoi si o reducere de 15% la CASCO. :D

P.S> L-am cinstit dupa aia.

#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Depinde foarte mult si la ce suma negociezi. Intr-un fel negociezi la Corsa care oricum se vinde ca painea calda si altfel la Vectra de exemplu. Cu cat ii dai mai multi bani dealerului cu atat iti permiti sa ceri mai mult. Cand iti iei varianta minima de echipare la o masina mica mai greu cu negocierile :D

#22
Predator One

Predator One

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.02.2006
La un Renault Laguna @Apan Galati mi`au dat un breloc de chei Renault , ATAT, desi la o masina de 20k ne`a facut o poza de "protocol" probabil pentru ca nu vand zilnic un Laguna .

#23
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
La o Skoda Octavia 1.8 tdi DSG de 21.000 euro am obtinut reducere culoarea metalizata si senzorii de parcare. In total vreo 800 de euro dar m-au obligat sa le dau 50% avans

#24
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostPredator One, on Sep 9 2007, 11:00, said:

La un Renault Laguna @Apan Galati mi`au dat un breloc de chei Renault , ATAT, desi la o masina de 20k ne`a facut o poza de "protocol" probabil pentru ca nu vand zilnic un Laguna .


daca ai luat modelul cu 3000 de euro discount nu mi se pare chiar o plangere foarte intemeiata. desi poate ar fi putut sa dea macar presurile..  ;)

#25
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
Laguna 2.0 T am primit prima revizie gratuita (platira de firma de la leasing Express Leasing), trusa+schimbator+triunghi, alarma, aparatori vant, covorase.
Super multumit pana cand am primit o factura in valoare de 2500RON de la firma de leasing care dupa spusele lor reprezenta: alte costuri de finantare (nu este vorba de taxa de prima imatriculare aia m-a costat 570 EURO) si am fost obligat sa platesc aceasta factura ca altfel nu primeam numere care expirau in 2 zile.
Asa ca de acum o sa recomand doar "prietenilor" aceasta firma de leasing.

#26
WHEEP26

WHEEP26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 10.05.2007

View Postdacadrean, on Sep 10 2007, 23:22, said:

Laguna 2.0 T am primit prima revizie gratuita (platira de firma de la leasing Express Leasing), trusa+schimbator+triunghi, alarma, aparatori vant, covorase.
Super multumit pana cand am primit o factura in valoare de 2500RON de la firma de leasing care dupa spusele lor reprezenta: alte costuri de finantare (nu este vorba de taxa de prima imatriculare aia m-a costat 570 EURO) si am fost obligat sa platesc aceasta factura ca altfel nu primeam numere care expirau in 2 zile.
Asa ca de acum o sa recomand doar "prietenilor" aceasta firma de leasing.

golan cumparat de un prieten de la mer1d1@n west

dupa un pressing de cateva luni din partea agentului de vanzari, la predarea masinii a inclus urmatoarele:
- atitudine de sictir
- una bucata zgarietura usa dreapta spate ("iese la polish va zic sigur ca mai toate vin un pic ciupite...")

si omu vroia breloc...  e 5 lei.

Problema e ca astia de la Dacia vand un ^*&)(&_(*& de masina la suprapret (costul de productie e undeva pe la 2750 E fara cheltuieli indirecte).

#27
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Meridian Vest sunt groaznici. Am fost pe acolo sa ma interesez putin despre masini insa era unul care parca imi facea el mie un serviciu ca imi ia banii si nu eu lui ca-i cumpar masina. As fi vrut sa-i zic cateva din suflet dar am zic ca n-are rost sa fac scandal pentru toate lepadaturile.

#28
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

View PostPredator One, on Sep 9 2007, 11:00, said:

La un Renault Laguna @Apan Galati mi`au dat un breloc de chei Renault , ATAT, desi la o masina de 20k ne`a facut o poza de "protocol" probabil pentru ca nu vand zilnic un Laguna .

Nu cumva ai si o husa din piele, pentru cardul de demaraj?
Nu cumva ai primit si covorase fata spate?
Poza pe care ti-au facut-o nu e pentru ei ci pentru tine. Mie mi-au trimis-o prin posta...

daca nu le ai este interesant sa stim ce varianta de echipare ai ales.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate