Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Macar un breloc la chei......Logan

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006
Voi care ati cumparat Logan, ca si mine de altfel, ati primit breloc la chei?
E un moft, da, dar totusi, pe cheie nici nu scrie de la ce e macar! Ma gandeam macar la o bucata de plastic care sa atarne de cheie si pe care sa scrie marca masini.....nu?

#2
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

 ovidiu_r, on Nov 23 2006, 10:35, said:

Voi care ati cumparat Logan, ca si mine de altfel, ati primit breloc la chei?
E un moft, da, dar totusi, pe cheie nici nu scrie de la ce e macar! Ma gandeam macar la o bucata de plastic care sa atarne de cheie si pe care sa scrie marca masini.....nu?



eu am un prieten care si-a luat un Golf V GTI si nu a primit nimic complimentary. Si asa era masina de 24K Cip. Tu ce ai vrea de la o amarata de Dacia luata de la un dealer tembel?

#3
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006
poi...da, dar pun pariu ca pe cheia lui are insemnul firmei VW, nu?

#4
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

 ovidiu_r, on Nov 23 2006, 10:54, said:

poi...da, dar pun pariu ca pe cheia lui are insemnul firmei VW, nu?




fii sigur....pentru ca este incorporata in telecomanda de la inchiderea centralizata :peacefingers:

#5
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006

 CLAXON, on Nov 23 2006, 10:59, said:

fii sigur....pentru ca este incorporata in telecomanda de la inchiderea centralizata :peacefingers:


Si al meu are inchidere centralizata dar.....pentru ca Dacia nu prea mai are cine stie ce stema, nu si-au mai pus-o si pe chei.

#6
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Dealer IPSO Buc,am primit la achizitia masini Renault Megane Sedan 1.5dci Conf Expresion urmatoarele:Alarma pe a ambele carduri inclusa,covorase,2 brelocuri,2 pixuri parca,un cd audio si suportii de numere :P
Totul e sa stii sa negociezi

Bine la mine a fost numai alarma si covorasele,restul mi le-a dat el cadou sa zic asa.

#7
ovidiu_r

ovidiu_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.10.2006
eu am dat 120 de ron pe covorashe.....iar de alarma.....100 euros cu instalare gratis... :cursing:

aaaa.....si am primit un CD cu melodii....40 de ani de Dacia.....dar al meu are radio-cass.....la ce sa-l ascult uare?! :angry:

#8
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
nu cred ca era vorba de ce negociezi extra, ci de o atentie mica pe care ti-o da dealerul ca i-ai facut vanzare.

Eu m-am ales cu breloc, si pentru ca era a doua Honda, si cu un set de covorase cadou ;)

Edit: am uitat de sapca cu Honda   :coolspeak:

Edited by cryo, 23 November 2006 - 11:23.


#9
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Trebuie sa stii si sa ceri..ex: cand mi-am luat 2 anvelope de la un magazin:
Io: vreau si eu 2 anvelope din astea, cat costa
Vanzatorul: 265 ron bucata
Io:(la plezneala) : si cu reducere?
Vanzatorul: aia de 10% ?
Io: da, aia  :huh:  :coolspeak:
Vanzatorul: pai...240 ron  :D
Pt ce naiba era reducerea aia nu stiu dar mi s-a aratat :)

#10
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

 ovidiu_r, on Nov 23 2006, 10:54, said:

poi...da, dar pun pariu ca pe cheia lui are insemnul firmei VW, nu?


pai fii sigur ca daca astia puneau si emblema Dacia pe cheie iti mai luau 50 euro. :naughty:

#11
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,664
  • Înscris: 26.11.2001
Aici tine doar de "educatia" dealerului.

La Megane (Serus) si Subaru nu am primit nici macar un suc...

La BMW mi s-a dat: sampanie, calendar de perete, pix, breloc, agenda etc.

#12
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
La Ford nu am primit breloc insa era o tablita agatata de cheie :P , dar am primit o sapca si niste reviste :)

La Mazda mi-au dat breloc ford. :console:
Odata cu masina am primit o punga-cadou gri metalizat pe care scria Pro Leasing si in care se afla o sampanie inscriptionata tot asa Pro leasing dealer ford mazda. (intentia conteaza)
  Insa cel mai mult mi-a placut odorizantul care avea forma masinii achizitionate. :D

Edited by cosmin_miu, 23 November 2006 - 20:52.


#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
intotdeauna apreciez o reducere sau echipamente optionale decat un pix, o sapca etc. Bine ... la Logan nu am primit nici una nici alta, insa daca imi trebuie pixuri sau brelocuri imi cumpar sau dau comanda sa imi fac :D

#14
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
La o masina ca Logan,ca pret ma refer,nu iti da nimic si asa masina se vinde singura.

#15
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
daca vrei iti pot da niste chei de la promoțiile alea cu Logan facute de un anumit cotidian (pe alea scrie Renault :death: )

#16
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 romaximusro, on Nov 24 2006, 09:55, said:

intotdeauna apreciez o reducere sau echipamente optionale decat un pix, o sapca etc. Bine ... la Logan nu am primit nici una nici alta, insa daca imi trebuie pixuri sau brelocuri imi cumpar sau dau comanda sa imi fac :D

pai era vb de materiale promotionale asa ca nu am spus ca la Ford am primit 4 revizii adica pana la 40.000 si la Mazda 3 pana la 45.000(la mazda au incercat sa ma intepe da le-am zis ca las masina acolo nu o mai iau sa plateasca leasingu daca m-au tepuit si ca cele 3 revizii au fost un factor decizional important) :P drept urmare platesc factura si mi-o deconteaza un dilar -nu stiu dk bani personali sau.....ce-o fi ...oricum nu ma interseaza.

Edited by cosmin_miu, 24 November 2006 - 13:44.


#17
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Cea mai maere reducere de care stiu eu e de 14 % la un X5. Cat un Logan  :D
Asta si a propos de discutiile despre cat costa de fapt productia unei masini si ce comisioane iau dealerii  :naughty:

#18
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
la Logan m'am certat pentru un amarat de breloc care, evident, nu era pe stoc, nu exista. am zis ca nu mai iau masina, m'am ridicat shi gata. in 2 min aveam breloc. dupa am aflat de la un amic care lucra la Dacia (reprezentanta in cta) ca m'a spurcat aia care mi'a vandut masina, a zis ca nu's normal, etc, deastea de bine:P. M'am ofticat la logan, am pus alarma, am luat mai multe cacaturi, ei... NIMIC, ma da nimic, macar o harta, un cd sau ceva. shi atunci mi'am dat seama cat de mult imi doream BRELOCUL... hehe
am repetat actiunea la Peugeot (un 206) unde nu a mai tinut figura. mashina cash... cadou MUMU (a nu se citi MOMO :P). aia au zis ca nu dau nimic, daca nu imi convine asta e.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate