Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

administratorii de bloc si de firme

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006
Salut,

Sunt administrator la o firma care are un punct de lucru deschis intr-un apartament de bloc. De ceva vreme am observat ca la firme administratorul adauga ceva denumit "Conventie civila cu firmele" la intretinere care e de 100 sau 200 de RON. Nu stiu dupa ce criteriu fiindca nu pare a fi dupa numarul de persoane. Problema e ca eu am platit fara sa observ acest lucru o perioada, apoi nu i-am dat o notificare (nu cu executor) sa dovedeasca structura intretinerii cu acte inclusiv acea "conventie civila".

Nu am primit raspuns de la el intr-o luna, si nu vreau sa mai platesc intretinerea pana nu ma lamuresc ce e cu acea conventie civila. As vrea sa stiu daca

1) Acea conventie poate fi semnata de catre o asociatie de locatari si impusa tuturor celor care locuiesc in acel bloc? Logica si bunul simt spun ca nu dar nu stiu ce spune legea.

2) Daca acea conventie nu e legala si sumele au fost retinute ilegal, unde credeti ca ar fi mai bine sa ma adresez? La ANF?

Mai am una care nu e legata: refuza sa scada numarul de persoane care stau acolo. Nu stau decat 2 persoane acum (se inchide punctul), insa el continua sa puna 6 la intretinere. Cum se poate rezvola asta?

#2
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Acest subiect ma intereseaza si pe mine.
Si pe la noi, administratorul baga tot felul pe asociatie.

Am facut un scandal monstru cand vroia sa cumpere imprimanta laser, ca sa listeze 10 pagini pe luna. (Ii trebuia lui defapt).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate