Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

administratorii de bloc si de firme

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006
Salut,

Sunt administrator la o firma care are un punct de lucru deschis intr-un apartament de bloc. De ceva vreme am observat ca la firme administratorul adauga ceva denumit "Conventie civila cu firmele" la intretinere care e de 100 sau 200 de RON. Nu stiu dupa ce criteriu fiindca nu pare a fi dupa numarul de persoane. Problema e ca eu am platit fara sa observ acest lucru o perioada, apoi nu i-am dat o notificare (nu cu executor) sa dovedeasca structura intretinerii cu acte inclusiv acea "conventie civila".

Nu am primit raspuns de la el intr-o luna, si nu vreau sa mai platesc intretinerea pana nu ma lamuresc ce e cu acea conventie civila. As vrea sa stiu daca

1) Acea conventie poate fi semnata de catre o asociatie de locatari si impusa tuturor celor care locuiesc in acel bloc? Logica si bunul simt spun ca nu dar nu stiu ce spune legea.

2) Daca acea conventie nu e legala si sumele au fost retinute ilegal, unde credeti ca ar fi mai bine sa ma adresez? La ANF?

Mai am una care nu e legata: refuza sa scada numarul de persoane care stau acolo. Nu stau decat 2 persoane acum (se inchide punctul), insa el continua sa puna 6 la intretinere. Cum se poate rezvola asta?

#2
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Acest subiect ma intereseaza si pe mine.
Si pe la noi, administratorul baga tot felul pe asociatie.

Am facut un scandal monstru cand vroia sa cumpere imprimanta laser, ca sa listeze 10 pagini pe luna. (Ii trebuia lui defapt).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate