Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Coltul ASEistilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#73
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
ce cont ? ma sperii !!

PS: e valabil si pt cei de la taxa?

#74
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postalexei, on Sep 22 2006, 20:38, said:

ce cont ? ma sperii !!

PS: e valabil si pt cei de la taxa?

Este vorba de un cont la BCR care iti alimenteaza o Visa Electron solicitata de ASE in numele tau...
Din cate am inteles de la rector este valabil pentru toti studentii ASE, taxa, zi, distanta...
Sper sa renunte ca sunt absurzi!

#75
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
prin urmare sa inteleg ca am una bucata card BCR de a carui existenta nu stiu, solicitat de altcineva in numele meu fara acordul meu, eliberat naiba stie cand....

bun... oamenii vor sa fie dati in judecata... nici o problema. rezolvam si asta.  :death:  :death:  :death:

#76
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postalexei, on Sep 22 2006, 20:48, said:

prin urmare sa inteleg ca am una bucata card BCR de a carui existenta nu stiu, solicitat de altcineva in numele meu fara acordul meu, eliberat naiba stie cand....

bun... oamenii vor sa fie dati in judecata... nici o problema. rezolvam si asta.  :death:  :death:  :death:

No comment! Ti-am zis, sper sa isi bage mintile in cap. Pentru moment toti studentii de la master fabiz au un astfel de card!

#77
alina1987

alina1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.07.2006

View Postalina_ally23, on Sep 22 2006, 19:35, said:

Stai linistita...eu sunt de aproape 4 ani in ASE si n-am fost la nici o deschidere  :D ...nu e obligatorie dar am inteles ca e super plictisitoare asa ca n-are rost sa faci drumul ala mai devreme.

:D ok... merci... oricum nici la liceu nu ma pasionau chestiile astea... da... fiind la inceput cu ase-ul.. nu prea stiam ce sa fac...

si... cand or sa ne imparta pe grupe si chestii de genul asta? presupun ca atunci cand o sa ne inscriem.. deci in prima saptamana... si atunci..  noi de cand incepem cursurile? din a doua saptamana?  :notangel: sunt cam derutata  :mellow:

#78
alina_ally23

alina_ally23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 05.03.2005

View Postalina1987, on Sep 22 2006, 21:25, said:

:D ok... merci... oricum nici la liceu nu ma pasionau chestiile astea... da... fiind la inceput cu ase-ul.. nu prea stiam ce sa fac...

si... cand or sa ne imparta pe grupe si chestii de genul asta? presupun ca atunci cand o sa ne inscriem.. deci in prima saptamana... si atunci..  noi de cand incepem cursurile? din a doua saptamana?  :notangel: sunt cam derutata  :mellow:
din cate stiu eu grupele se fac inainte de a incepe cursurile, pt ca trebuie sa va faca si orarul. Grupele or sa le afiseze la avizier.

#79
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005

View Postalina1987, on Sep 22 2006, 21:25, said:

si... cand or sa ne imparta pe grupe si chestii de genul asta? presupun ca atunci cand o sa ne inscriem.. deci in prima saptamana... si atunci..  noi de cand incepem cursurile? din a doua saptamana?  :notangel: sunt cam derutata  :mellow:

deja v-au impartit, dar nu stii tu  :naughty:

sa te uiti la avizierul facultatii, ai sa vezi si grupele, si orarul.
si nu, cursurile le incepi din prima saptamana  :P

#80
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Bai, cand se afiseaza cum e cu cazarea sa dati un buzz! :D

Mama lor de neseriosi...

#81
alina1987

alina1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.07.2006
hmmm... avizierul facultatii...  :huh: am mai citit de el pe aici... o sa il gasesc... sper  :D

era prea frumos sa fie adevarat... sa inceapa cursurile in a 2-a saptamana  <_< ... da.. intr-un fel sunt curioasa cum o sa fie...  :proud:

#82
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
cauta pe paginile anterioare sa vezi cum e la mine  :smoke:

#83
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
sava,cls a 12-a,bucuresti
am si eu cateva intrebari,daca nu e cu suparare....
care e cea  mai tare "parte" din ASE? ?   am tot auzit vorbindu-se de comert exterior,management,rel internationale ...nu stiu nimic as vrea sa imi spuna si mie cineva care a fost la una din astea cum e?

si inca ceva...daca dau la bac: romana,mate,fizica,engl,geografie....admiterea o dau tot la economie,orice as face ??

one more :D ....conteaza media de BAC?

#84
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Da. Conteaza media la bac. E 60 % nota de la examen, 30 % Bacul si 10% media anilor de liceu. Admiterea poti sa o dai la geografie sau economie si, obligatoriu, matematica (mai putin o fac unde nu se da decat economie...am uitat care).

Care e cea mai tare fac? Cea mai cool e marketing-ul. Acolo  a fost cea mai mare bataie. Apoi Finante, apoi Relatii Economice Internationale si restul (FABIZ-ul moderatoarei de exemplu :P ).

#85
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
parca se mai da si o limba straina pe la unele facultati...

#86
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postraducutzzu, on Sep 23 2006, 00:51, said:

Da. Conteaza media la bac. E 60 % nota de la examen, 30 % Bacul si 10% media anilor de liceu. Admiterea poti sa o dai la geografie sau economie si, obligatoriu, matematica (mai putin o fac unde nu se da decat economie...am uitat care).

Care e cea mai tare fac? Cea mai cool e marketing-ul. Acolo  a fost cea mai mare bataie. Apoi Finante, apoi Relatii Economice Internationale si restul (FABIZ-ul moderatoarei de exemplu :P ).
aoleu!!....aia 10% o sa-mi paradeasca toata media...si acum mai stiu chestii din economie si am avut 5 si 5 media ...din cauza profei..long story.....deci tre sa iau bine la examen :naughty:
la marketing ...cate locuri sunt la buget si ...care a fost ultima medie de intrare ..asa estimativ daca nu stii exact..pls...mersi


EDIT : SAU era vorba de toata media anilor de liceu ????...asa da

Edited by yapy, 22 September 2006 - 23:55.


#87
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Da, era vorba de toata media anilor de liceu. Aduni media generala a celor 4 ani (sau cati ai facut tu) si imparti la 4 (sau cati ani ai facut tu).

Pentru informatii de genul : Cate locuri au fost la marketing and stuff like that go to www.ase.ro.

Admiterea poti sa o dai si la geografie, nu neaparat la economie daca tot nu te pricepi. Dar eu iti recomand economia. Geografia la ASE e o idiotenie.

Edited by xella, 23 September 2006 - 00:17.


#88
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postalexei, on Sep 23 2006, 00:54, said:

parca se mai da si o limba straina pe la unele facultati...
Da, la FABIZ si la REI (engleza, franceza sau germana).

View Postraducutzzu, on Sep 23 2006, 01:02, said:

Geografia la ASE e o idiotenie.

Depinde la ce facultate da.

Edited by xella, 23 September 2006 - 00:41.


#89
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Raman la parerea mea: geografia la ASE e o idiotenie!

Edited by xella, 23 September 2006 - 00:41.


#90
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
ai inteles gresit...dar de fapt m-am exprimat eu gresit....si acum stiu economie(spre deosebire de cretinii de la mine din clasa care n-au nici o treaba si eu am avut 5 si ei au avut intre 8 si 10)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate