Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 

Recomandare controller PC

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 31.07.2012
Va salut!
Doresc sa cumpar un controller pentru laptop, unul pe care asa vrea in principiu sa-l folosesc mai mult pentru Fifa, dar nu este exclus sa joc si altceva.
Am pus ochii pe urmatoarele : 1 ; 2
M-ar incanta mai mult cel fara fir, dar daca nu se poate conecta fara acel dongle este degeaba pentru ca tot imi tine o mufa USB ocupata.
Doar ce am facut retur la urmatoarele : a si b
a - L-am dat inapoi pentru ca nu se conecteaza fara acel dongle si a venit cu mici imperfectiuni
b - L-am dat inapoi pentru ca nu functionau vibratiile in Fifa incercand toate solutiile posibile. Acesta chiar imi placea.

Va rog sa ma ajutati cu o parere, recomandare sau poate chiar ceva ce foositi in prezent.
Trebuie sa fie neaparat de la emag pentru ca am optat pentru voucher in momentul returului.
Multumesc anticipat!

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,090
  • Înscris: 02.08.2021
Ia controller de Xbox că merge.

#3
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 31.07.2012

 Valy_User, on 14 ianuarie 2024 - 17:09, said:

Ia controller de Xbox că merge.
Poti pune un link te rog?
Gasesc mai multe variante

#4
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014

 DGecko, on 14 ianuarie 2024 - 17:36, said:

Poti pune un link te rog?
Gasesc mai multe variante

https://www.emag.ro/...5/pd/DJXYCPMBM/

in general orice controller de xbox series x/s merge fara probleme pe PC si majoritatea jocurilor suporta nativ astfel de controllere.

#5
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 27.06.2009
Ti-l recomand pe cel de xbox, de preferat de la xbox series x: https://www.pcgarage...ss-robot-white/
Orice controller de xbox o sa mearga plug&play pe jocurile de windows. Poti sa il conectezi si pe blueooth la laptop si scutesti portul usb, dar o sa pierzi impulse trigger adica vibratiile din triggere daca te intereseaza in jocuri gen forza.
O observatie la astea e ca nu au acumulator incorporat, eu am luat 4 acumulatori de la ikea si tin 2 in controller si 2 la incarcat. Cand se descarca le schimb intre ele.
Sau poti sa il conectezi cu usb tip C si pastrezi si impulse trigger si nu iti bati capul cu incarcatul.

#6
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 29.12.2016
Si eu tot controllerul de xbox ti-l recomand

#7
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 31.07.2012
L-am comandat pe cel recomandat de Soulstream
Multumesc pentru raspunsuri, chiar nu stiam ca e bun si pt PC

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate