Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Recomandare controller PC

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
Va salut!
Doresc sa cumpar un controller pentru laptop, unul pe care asa vrea in principiu sa-l folosesc mai mult pentru Fifa, dar nu este exclus sa joc si altceva.
Am pus ochii pe urmatoarele : 1 ; 2
M-ar incanta mai mult cel fara fir, dar daca nu se poate conecta fara acel dongle este degeaba pentru ca tot imi tine o mufa USB ocupata.
Doar ce am facut retur la urmatoarele : a si b
a - L-am dat inapoi pentru ca nu se conecteaza fara acel dongle si a venit cu mici imperfectiuni
b - L-am dat inapoi pentru ca nu functionau vibratiile in Fifa incercand toate solutiile posibile. Acesta chiar imi placea.

Va rog sa ma ajutati cu o parere, recomandare sau poate chiar ceva ce foositi in prezent.
Trebuie sa fie neaparat de la emag pentru ca am optat pentru voucher in momentul returului.
Multumesc anticipat!

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,006
  • Înscris: 02.08.2021
Ia controller de Xbox că merge.

#3
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012

 Valy_User, on 14 ianuarie 2024 - 17:09, said:

Ia controller de Xbox că merge.
Poti pune un link te rog?
Gasesc mai multe variante

#4
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014

 DGecko, on 14 ianuarie 2024 - 17:36, said:

Poti pune un link te rog?
Gasesc mai multe variante

https://www.emag.ro/...5/pd/DJXYCPMBM/

in general orice controller de xbox series x/s merge fara probleme pe PC si majoritatea jocurilor suporta nativ astfel de controllere.

#5
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 27.06.2009
Ti-l recomand pe cel de xbox, de preferat de la xbox series x: https://www.pcgarage...ss-robot-white/
Orice controller de xbox o sa mearga plug&play pe jocurile de windows. Poti sa il conectezi si pe blueooth la laptop si scutesti portul usb, dar o sa pierzi impulse trigger adica vibratiile din triggere daca te intereseaza in jocuri gen forza.
O observatie la astea e ca nu au acumulator incorporat, eu am luat 4 acumulatori de la ikea si tin 2 in controller si 2 la incarcat. Cand se descarca le schimb intre ele.
Sau poti sa il conectezi cu usb tip C si pastrezi si impulse trigger si nu iti bati capul cu incarcatul.

#6
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Si eu tot controllerul de xbox ti-l recomand

#7
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
L-am comandat pe cel recomandat de Soulstream
Multumesc pentru raspunsuri, chiar nu stiam ca e bun si pt PC

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate