Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Printer error

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 29.06.2008
Salut,

OS Ubuntu 22.04 LTS, problema - nu printează decât o singură pagină, doar pe față, doar cu anumite programe (ex. PDF-urile le printează doar cu Okular, dacă utilizez Document Viewer - printează un rând cu o eroare; o singură pagină- prima - printează și documentele cu LibreOffice, deci nu e vorba de program).

Imprimanta - Toshiba e-Studio 2518a.

Am încercat - resetare cups, rezultat 0.

Înainte am avut Ubuntu 20 LTS și printa tot documentul, doar fața. De când am trecut la versiunea 22, nu mai merge.

Idei, indicații, sugestii ?

Mulțumesc!

#2
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,416
  • Înscris: 01.11.2004
Folosesti driverele disponibile de la Toshiba ? https://business.tos...=e-STUDIO2518A#

#3
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 29.06.2008

View PostArthos, on 16 ianuarie 2023 - 16:36, said:

Folosesti driverele disponibile de la Toshiba ? https://business.tos...=e-STUDIO2518A#

Mulțumesc de răspuns!

Din câte îmi aduc aminte - da. Dar le voi reinstala, doar să fiu sigur - să nu le fi instalat doar pe Ubuntu 20 și să fi uitat de ele când am făcut upgrade.

#4
tflorin40

tflorin40

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 22.10.2007
Toshiba au fost mereu niste scarbe la driverele de linux si chiar de mac.

#5
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 29.06.2008
Instalat driverele de pe site-ul Toshiba. Nicio îmbunătățire.. :(

#6
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,416
  • Înscris: 01.11.2004
Din ce vad pe OpenPrinting Toshiba e-STUDIO 2518A ar trebui sa functioneze direct prin AirPrint fara nici un driver :  https://openprinting...ub.io/printers/

#7
Sorsor

Sorsor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.01.2024
Buna.
Intampin si eu urmatoarea problema. imprimanta hp ink tank 310. Nu vrea sa printeze. Am dezinstalat-o, am reinstalat-o, imi printeza pagina de test, dar documente nu. Nici pdf, nici word, nici excell. M-a mancat. Mai am un hp ink tank 530. Si cu ala la fel am patit. Pana la urma am reusit sa printez cu HP smart print. Insa Hp smart print nu o vede pe 310... M-au mancat amandoua. Posted Image Posted Image Posted Image

#8
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 04.03.2020
@Sorsor, schimba cablul de date.

Edited by JustXXL, 15 February 2024 - 20:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate