Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Printer error

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Salut,

OS Ubuntu 22.04 LTS, problema - nu printează decât o singură pagină, doar pe față, doar cu anumite programe (ex. PDF-urile le printează doar cu Okular, dacă utilizez Document Viewer - printează un rând cu o eroare; o singură pagină- prima - printează și documentele cu LibreOffice, deci nu e vorba de program).

Imprimanta - Toshiba e-Studio 2518a.

Am încercat - resetare cups, rezultat 0.

Înainte am avut Ubuntu 20 LTS și printa tot documentul, doar fața. De când am trecut la versiunea 22, nu mai merge.

Idei, indicații, sugestii ?

Mulțumesc!

#2
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,414
  • Înscris: 01.11.2004
Folosesti driverele disponibile de la Toshiba ? https://business.tos...=e-STUDIO2518A#

#3
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008

View PostArthos, on 16 ianuarie 2023 - 16:36, said:

Folosesti driverele disponibile de la Toshiba ? https://business.tos...=e-STUDIO2518A#

Mulțumesc de răspuns!

Din câte îmi aduc aminte - da. Dar le voi reinstala, doar să fiu sigur - să nu le fi instalat doar pe Ubuntu 20 și să fi uitat de ele când am făcut upgrade.

#4
tflorin40

tflorin40

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 22.10.2007
Toshiba au fost mereu niste scarbe la driverele de linux si chiar de mac.

#5
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Instalat driverele de pe site-ul Toshiba. Nicio îmbunătățire.. :(

#6
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,414
  • Înscris: 01.11.2004
Din ce vad pe OpenPrinting Toshiba e-STUDIO 2518A ar trebui sa functioneze direct prin AirPrint fara nici un driver :  https://openprinting...ub.io/printers/

#7
Sorsor

Sorsor

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.01.2024
Buna.
Intampin si eu urmatoarea problema. imprimanta hp ink tank 310. Nu vrea sa printeze. Am dezinstalat-o, am reinstalat-o, imi printeza pagina de test, dar documente nu. Nici pdf, nici word, nici excell. M-a mancat. Mai am un hp ink tank 530. Si cu ala la fel am patit. Pana la urma am reusit sa printez cu HP smart print. Insa Hp smart print nu o vede pe 310... M-au mancat amandoua. Posted Image Posted Image Posted Image

#8
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 04.03.2020
@Sorsor, schimba cablul de date.

Edited by JustXXL, 15 February 2024 - 20:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate