Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 

Mouse hama tilt scrol

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Sal, de cateva luni am Hama MW-900
https://www.emag.ro/...a/pd/DT01XYMBM/
El are functie de tilt scroll/tilt click la rotita de scroll, dar nu reusesc sa-l fzc sa mearga. I-am instalat softul de pe site, dar e foarte basic, are o singura optiune pt activarea celor 2 butoane forward back de pe laterala. L-am testat doar pe desktop win10.  Este primul meu mouse cu functia asta, stie cnv cum trebuie sa mearga? Ori m-am pricopsit eu cu unul defect?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.878
  • Înscris: 06.01.2008
Merge doar cand ai afisata bara de derulare pe orizontala a unei pagini web sau aplicatii. Asa e la orice mouse cu functia asta.
Micsoreaza fereastra browserului pana cand iti apare bara de derulare pe orizontala si o sa vezi ca merge functia.

Editat de Hider141, 28 septembrie 2021 - 08:06.


#3
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Functia tilt scroll este activa doar cand fereastra permite scroll stanga-dreapta si sus-jos

Daca esti in chrome, deshide o pagine, si pe aceasta daca vrei => apasa F12, iti deschide inspect element => dupa aceea apasa CTRL + Shift + M, selectezi resposive in loc de telefonul care apare acolo, si incearca cateva rezolutii, unde ai scroll sus-jos stanga dreapta iti testezi scroll tiltul

#4
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Am incercat doar in word si Notepad, dar nimic. Ce ma face pe mine sa cred ca e defect e faptul ca am incercat sa fac remap la butoanele mouseului in Xmouse si desi are optiune inclusiv pt tilt wheel, tot n-a mers. Nici forward & back n-au mers pana nu le-am activat din softul lui. Si am verificat sa fiu sigur ca am downloadat versiunea pt modelul meu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate