Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 

Recomandare cupla remorca

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 30.11.2005
Vreau sa-mi confecționez o remorcuță pentru bicicletă , ceva XXL :)  (pentru   marfa mai ușoara , dar  voluminoasă)  . Am început a  aduna  cam ce-mi trebuie . Am ajuns  la  cupla de remorcare , si gandesc ca  ceva cu bila ar fi potrivită . Cele din comert (remorcile ) vin  ele cu  tot  ce  trebuie , am una  mică (in foto) , dar daca  ar  fi sa  va  confectionati , sau ati confectionat  una , cam ce ati cumpara/aveti ?  
Ca si 'schelet' , ma  gandeam sa iau profile dreptunghiulare din  aluminiu si cu popnituri prinderea , cred ca ar  fi  o  solutie repida ...

edit: daca ati confectionat , un  astfel de  dispozitiv  de  prindere , dati-mi o idee...

Fișiere atașate



#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.instruct...a-Bike-Trailer/

#3
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 30.11.2005
Buun  linkul ,  merci . E tot ce  trebuie . Am de rasfoit... Posted Image
Am  gasit aceasta  cupla , , daca o  gasesc  si  pe  cea ce  vine pe  remorca , e  rezolvata treaba .
**
Mai particip la offroad-uri si e  nevoie de  ceva  mai  mare :)

Fișiere atașate


Editat de scub, 25 august 2021 - 12:09.


#4
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.883
  • Înscris: 14.09.2016
Ia d-aci,te costa vreo 100 de lei cu transportul.La banii astia nu m-as necaji sa fac unul.

https://www.ebay.de/...qAAAOSw4k5e7e-c

#5
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 30.11.2005
Da , corect . Am gasit si in Ro , in 2 magazine , o sa  o iau , dupa ce  stau  de  vb. cu ei la telefon , poate au tot  ansamblul (si dracia , ce  vine prinsa pe  remorca ) . Deocamdata suntem  cu conversatia , la nivel de  mail , poate si raspund ...

Fișiere atașate



#6
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 30.11.2005
Partea a 2-a la cupla , nu o gasesc dar am adaptat ceva  care să facă trecerea între cupla de pe bicicleta  și proțapul la  remorcuță .  Probabil așa "înțepenește"  .  De 'la moară pân' la gară' merge :)

Fișiere atașate



#7
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 30.11.2005
Nu era bine !
Trebuia neaparat pus si "capac" la 'nuca' aceea. De fapt  siguranta , pe  ea  actioneaza si nu  lasa  nuca sa se ridice .
I-am  lipit  o  moneda de 100  pentru ca e  material  bun Posted Image  
****
Sa  vedem acum ce materiale  s-ar  preta , pentru remorcuta .

Fișiere atașate


Editat de scub, 27 august 2021 - 18:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate