Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Anticorpi Neutralizanti

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#199
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am pe cineva care a facut testul pentru anticorpi, el avand vaccinul Pfizer facut, chiar si doza buster.
Cum se interpreteaza rezultatul?

SARS-CoV-2: determinare anticorpi IgG  403.74 U/mL

#200
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pai n-ai ce interpreta. Are anticorpi.
In rest... depinde de laborator. Nu poti compara decat cu ceva facut la acelasi laborator.

#201
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Hai că mi-am făcut și eu testul de anticorpi și, spre surpriza mea, mi-a ieșit 0! :))))) Mă rog, 0,... sub limita de 0,8.

E prima oară în 2 ani când îmi fac așa ceva. În urmă cu o lună am avut în mod evident Omicron, pentru că am avut simptome clare și am ieșit pozitiv la două teste de tip nazal. Juma' de clasă, la copil, a avut, și copilul a venit cu muci acasă. El nu a ieșit niciodată pozitiv, dar în afară de mizeriile alea cu salivă care nu dau niciodată test pozitiv, eu nici nu l-am testat cu nimic.

Nevastă-mea a bolit și ea, eu am avut în mod evident, o zi chiar a fost ca la o gripă veritabilă (durere de cap, muci, chefless) și m-am și testat pozitiv... și uite că azi cică am 0 anticorpi împotriva proteinei spike?! Bă, dă-o naibii...

Oare Omicron nu mai creează anticorpi împotriva proteinei spike? Că asta mi-am testat la faimoșii Synevo, nici n-am știut ce altceva să testez.

În schimb stau destul de bine cu vitamina D, probabil asta m-a și ajutat ca în 72 de ore de la debutul simptomelor să fiu 90% ok și în 96 de ore (4 zile) 99,99%. Am mai avut după aceea vreo săptămână de tuse când am scuipat din gât mizerie. Însă chiar mă miră că azi mi-au găsit ăștia 0 anticorpi. Îmi întărește convingerea că totul e o șarlatanie. Probabil Omicron n-are nici o treabă cu proteina spike din varianta originală a virusului. Adică ăla care nici măcar nu mai circulă.

#202
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Lipsă de cunoaștere și interes din partea ta dar și a angajaților de la Synevo. Anticorpii împotriva proteinei spike apar de la vaccin. Pentru a afla dacă ai anticorpi după trecerea prin boală trebuie să faci alt test, anti nucleo-capsidă. Alți bani, altă distracție, plus că nu toate laboratoarele fac testul ăsta, nu că te-ar ajuta cu ceva dacă ai afla rezultatul...

#203
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
La Synevo sunt vreo 2-3 tipuri de teste.
Tu l-ai ales pe cel mai ieftin, doar ptr proteina Spike. Care e, asa cum s-a zis deja, mai mult ptr vaccin.

#204
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Da, păi dacă nu m-a preocupat problema, probabil nici nu am știut ce să aleg.

Eu am văzut acolo că testul e „pentru a monitoriza titrul de anticorpi după vaccinare (nu e cazul) sau pentru evaluarea statusului imun al pacienților care au avut Covid-19”. Și mai jos scrie:

„Recomandări pentru determinarea anticorpilor anti-proteina spike (S):
- Evaluarea raspunsului imun dupa vaccinare;
- Evaluarea raspunsului imun dupa infectia cu SARS-CoV-2.”

Descrierea probabil le-a rămas pe site de pe vremea când circula prima variantă a virusului. Ei, asta e. Nu sunt nici mai bogat, nici mai sărac fără 100 de lei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate