Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Anticorpi Neutralizanti

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#199
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am pe cineva care a facut testul pentru anticorpi, el avand vaccinul Pfizer facut, chiar si doza buster.
Cum se interpreteaza rezultatul?

SARS-CoV-2: determinare anticorpi IgG  403.74 U/mL

#200
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai n-ai ce interpreta. Are anticorpi.
In rest... depinde de laborator. Nu poti compara decat cu ceva facut la acelasi laborator.

#201
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Hai că mi-am făcut și eu testul de anticorpi și, spre surpriza mea, mi-a ieșit 0! :))))) Mă rog, 0,... sub limita de 0,8.

E prima oară în 2 ani când îmi fac așa ceva. În urmă cu o lună am avut în mod evident Omicron, pentru că am avut simptome clare și am ieșit pozitiv la două teste de tip nazal. Juma' de clasă, la copil, a avut, și copilul a venit cu muci acasă. El nu a ieșit niciodată pozitiv, dar în afară de mizeriile alea cu salivă care nu dau niciodată test pozitiv, eu nici nu l-am testat cu nimic.

Nevastă-mea a bolit și ea, eu am avut în mod evident, o zi chiar a fost ca la o gripă veritabilă (durere de cap, muci, chefless) și m-am și testat pozitiv... și uite că azi cică am 0 anticorpi împotriva proteinei spike?! Bă, dă-o naibii...

Oare Omicron nu mai creează anticorpi împotriva proteinei spike? Că asta mi-am testat la faimoșii Synevo, nici n-am știut ce altceva să testez.

În schimb stau destul de bine cu vitamina D, probabil asta m-a și ajutat ca în 72 de ore de la debutul simptomelor să fiu 90% ok și în 96 de ore (4 zile) 99,99%. Am mai avut după aceea vreo săptămână de tuse când am scuipat din gât mizerie. Însă chiar mă miră că azi mi-au găsit ăștia 0 anticorpi. Îmi întărește convingerea că totul e o șarlatanie. Probabil Omicron n-are nici o treabă cu proteina spike din varianta originală a virusului. Adică ăla care nici măcar nu mai circulă.

#202
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Lipsă de cunoaștere și interes din partea ta dar și a angajaților de la Synevo. Anticorpii împotriva proteinei spike apar de la vaccin. Pentru a afla dacă ai anticorpi după trecerea prin boală trebuie să faci alt test, anti nucleo-capsidă. Alți bani, altă distracție, plus că nu toate laboratoarele fac testul ăsta, nu că te-ar ajuta cu ceva dacă ai afla rezultatul...

#203
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
La Synevo sunt vreo 2-3 tipuri de teste.
Tu l-ai ales pe cel mai ieftin, doar ptr proteina Spike. Care e, asa cum s-a zis deja, mai mult ptr vaccin.

#204
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Da, păi dacă nu m-a preocupat problema, probabil nici nu am știut ce să aleg.

Eu am văzut acolo că testul e „pentru a monitoriza titrul de anticorpi după vaccinare (nu e cazul) sau pentru evaluarea statusului imun al pacienților care au avut Covid-19”. Și mai jos scrie:

„Recomandări pentru determinarea anticorpilor anti-proteina spike (S):
- Evaluarea raspunsului imun dupa vaccinare;
- Evaluarea raspunsului imun dupa infectia cu SARS-CoV-2.”

Descrierea probabil le-a rămas pe site de pe vremea când circula prima variantă a virusului. Ei, asta e. Nu sunt nici mai bogat, nici mai sărac fără 100 de lei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate