Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 

Cum se regleaza acest amplificator de semnal TV ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.631
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Deci era mai bine daca foloseam un splitter de genul:
Ala e cu 8 - exista cu 6 - https://www.mondopla...-FV6-pg_ft-2166
Era mai simplu - in final e posibil sa iesi cu 1-2 dB mai bine la atenure, dar vei avea sigur toate iesirile egale.

Configuratia depinde de cum ai tu nevoie la fata locului - e mai usor sa mergi cu un cablu si sa imparti semnalul din loc in loc sau sa pleci cu 6 cabluri dintr-un loc.

E posibil sa nu fie nevoie deloc de amplificator - depinde de nivelul de semnal care iti intra in casa.

La mine de ex nu e nevoie  ptr aprox 11 dB atenuare. - tot 6 prize dar am mers cu un singur cablu. si mai multe distribuitoare.

#20
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 717
  • Înscris: 12.05.2005
A lucrat sau are cineva idee despre specs-urile unui amplif NEXTRA 8630RA?
A trebuit sa umblu in locatia (cutia) in care era amplasat, l-am deconectat si la re-montare a decis sa nu mai colaboreze - LED-ul ce indica starea palpaie intermitent (fisa tehnica simplista disponibila pe net spune ca ala e LED-ul ce indica alimentarea, fara alte detalii, dar priza in care e alimentat functioneaza, nu avea ce sa se strice prin simplul fapt ca l-am deconectat si reconectat ulterior).

http://www.mondoplas...nica-Manual.pdf

L-am si desfacut, nu pare nimic ars/umflat pe placa de baza...

Fișiere atașate



#21
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.273
  • Înscris: 27.08.2007
Dacă ledul roșu pâlpâie intermitent, s-a dus pe copcă ampliful.

#22
Xelo

Xelo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 717
  • Înscris: 12.05.2005
Din ce cauza? Repet, n-am facut decat sa-l scot din priza (+ conexiuni) si sa-l leg la loc dupa cateva ore.

Editat de Xelo, 21 noiembrie 2021 - 17:08.


#23
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.273
  • Înscris: 27.08.2007
Și eu am avut 3 amplifuri identice ținute câteva zile în magazie, iar la alimentare erau duse.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate