Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7186 replies to this topic

#6751
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017
A apărut A13 beta și pentru S21U:

https://www.sammobil...te-released-uk/

Anul asta poate trecem și noi la UI 5.0 🙏

#6752
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 11.03.2021
Ieri mi-a făcut update la Galaxy Store iar acum când intri nu mai apare reclama aceea enervantă cu jocul zilei 🥳

#6753
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postbara4s, on 02 septembrie 2022 - 10:04, said:

Ieri mi-a făcut update la Galaxy Store iar acum când intri nu mai apare reclama aceea enervantă cu jocul zilei 🥳
Nu te bucura prea repede, mai asteapta cateva zile.

#6754
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

View PostKatos, on 30 august 2022 - 21:47, said:

A apărut A13 beta și pentru S21U:

https://www.sammobil...te-released-uk/

Anul asta poate trecem și noi la UI 5.0 ��

Mi-am facut update pe S21 5G cu update.zip , dar nu vad mare diferenta intre ONEUI 4 vs 5... sunt grupate niste chestii.. si atat.. nu e mare diferenta..

#6755
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Salutare.

De la ultimul update de soft am probleme mari cu random restart. A inceput fix la cateva minute dupa update.
Am o saptamana de cand si-a facut update si intampin restart de 5-6 ori pe zi.

Ce am incercat pana acum fara succes:

1. Wipe Cache partition din boot mode - fara rezultat
2. Repair apps - fara rezultat
3. Boot in Safe Mode - s-a restartat si in Safe Mode - fara rezultat
4. Facut downgrade la Google Play Services si la Android Services - fara rezultat
5. Solutia extrema: ieri am facut hard reset cu wipe to factory settings la tot telefonul. A fost ok pana in aceasta dimineata. Problema a reaparut.

Am o retinere sa-l duc in service deoarece ma astept sa-i faca un simplu factory reset si sa mi-l dea inapoi.

Atasat SW version. Ati intampinat pana acum asa ceva? Ce altceva as mai putea incerca?

Attached Files



#6756
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View PostDtzDanutz, on 08 septembrie 2022 - 14:50, said:



Am o retinere sa-l duc in service deoarece ma astept sa-i faca un simplu factory reset si sa mi-l dea inapoi.


In genul acesta de situatie se schimba placa de baza si nicidecum doar un reset.Eu zic sa iei in calcul o vizita la ESD si sa scapi de aceasta problema.

#6757
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Pentru ESD se face programare sau pot sa ma duc direct acolo? Cum se procedeaza?

#6758
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Daca esti din Bucuresti,te duci direct la ESD.Cine e din provincie,intra online pe pagina lor,deschide fisa service,trimit ei curierul...,il repara,il trimit inapoi prin curier.fara niciun cost.

#6759
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011

View PostDtzDanutz, on 08 septembrie 2022 - 14:50, said:

Salutare.

De la ultimul update de soft am probleme mari cu random restart. A inceput fix la cateva minute dupa update.
Am o saptamana de cand si-a facut update si intampin restart de 5-6 ori pe zi.

Ce am incercat pana acum fara succes:

1. Wipe Cache partition din boot mode - fara rezultat
2. Repair apps - fara rezultat
3. Boot in Safe Mode - s-a restartat si in Safe Mode - fara rezultat
4. Facut downgrade la Google Play Services si la Android Services - fara rezultat
5. Solutia extrema: ieri am facut hard reset cu wipe to factory settings la tot telefonul. A fost ok pana in aceasta dimineata. Problema a reaparut.

Am o retinere sa-l duc in service deoarece ma astept sa-i faca un simplu factory reset si sa mi-l dea inapoi.

Atasat SW version. Ati intampinat pana acum asa ceva? Ce altceva as mai putea incerca?
Salut! O problema asemanatoare am avut cu un S8 (restart aleator). Inainte sa il duc la ESD l-am resetat eu si cei de acolo mi-au spus ca nu trebuia sa fac asta, ca sistemul inregistreaza automat orice restart "suspect"  si astfel ei puteau vedea cand se intampla acele restarturi. L-au oprit au facut teste pe el si nu au gasit nimic, dar au zis ca daca problema revine sa il aduc inapoi, dar neresetat. Evident ca problema a reaparut, dupa 2-3 zile l-am dus inapoi la ESD si mi-au schimbat placa de baza si bateria.
Ca sfat, daca apare o problema la telefon nu ii mai da reset ca sa se poata vedea toate jurnalele de erori, sau cum s-or numi. Bafta!

#6760
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Multumesc frumos pentru raspunsuri. O sa il duc luni la ESD.

Pana atunci am gasit un workaround... Se pare ca telefonul isi da restart doar dupa cateva minute de lock screen. Azi am lasat Spotify in background si nu a dat niciun restart. Cum am oprit Spotify, cum a inceput sa se restarteze. Posted Image

#6761
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
A venit OTA update-ul pe septembrie, pentru ROM.

#6762
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
A aparut si Google Play system update datat 1 august 2022.

#6763
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
A venit și pe ORO

Attached Files



#6764
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.androidp...how-to-disable/

#6765
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postmarselcj, on 17 septembrie 2022 - 19:30, said:

Ai testat? Aduce vreun beneficiu real, vizibil ?

#6766
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Da, am activat. Telefonul e chiar mai snappy acum și nu l-am mai simțit să agațe pe ici colo, la cameră în schimb persistă lag-ul la comutarea între lentile și module. La modul meu de folosire am o ușoară senzație că și autonomia este un pic mai bună deși nu am ieșit ieri din casă deoarece am lucrat remote și am stat doar pe wifi. Văd eu săptămâna asta cum e cu bateria exact dar la cum se mișcă este clar o îmbunătățire.

Attached Files



#6767
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017

View Postmarselcj, on 20 septembrie 2022 - 05:25, said:

Da, am activat. Telefonul e chiar mai snappy acum și nu l-am mai simțit să agațe pe ici colo, la cameră în schimb persistă lag-ul la comutarea între lentile și module. La modul meu de folosire am o ușoară senzație că și autonomia este un pic mai bună deși nu am ieșit ieri din casă deoarece am lucrat remote și am stat doar pe wifi. Văd eu săptămâna asta cum e cu bateria exact dar la cum se mișcă este clar o îmbunătățire.

Confirm și eu, mi se pare mai fluid, iar bateria tine mai mult (folosesc zilnic wifi și 4g între casa și serviciu). Și parca nu se mai încălzește, nici măcar asa ușor, cum mi se întâmplă înainte. Categoric e o îmbunătățire. 👍🙏

#6768
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Cu încălzirea..., o pun pe seama temperaturilor mult scăzute din aceasta perioadă. De vreo săptămână am observat că agregatul este mult mai rece.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate