Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Unde sunt laptopurile Low Budget ?

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

View PostVlad_22, on 01 noiembrie 2020 - 22:19, said:


Au cam disparut si din cataloagele de Black Friday, ma rog, al catelea BF o mai fi pe anul asta, naiba mai stie. De ex, Altex/Mediagalaxy si Flanco, au un pseudo BF, zilele astea si e cam seceta cu laptop-urile. Vedem ce aduce eMag in joc, la sfarsitul lunii. Ok, se gasesc destule laptop-uri la Altex, de ex, dar acu de Black Fraierday, nu prea au nimic sub 4000 ron. Pe ici pe colo, pe la 3500-3600, dar cam atat.
Deci vand laptop, l-am luat de 4 luni si i-a crescut valoarea cu 50%!
In halul asta peste 5 ani il vand cu cat l-am luat.
On: in range-ul pana la 1000-1500 lei mai bine un refubished cu garantie si windows decat nou cu atom sau celeron in cel mai fericit caz!

#110
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,754
  • Înscris: 15.06.2007

View PostVlad_22, on 02 noiembrie 2020 - 15:02, said:

Nu știu ce activități web, office sau multimedia poți avea pe ceva de 1000 Ron, că până și în task-uri simple, de baza, au lag, unele. Unii nu știu că dacă ții zeci de tab-uri deschise în Chrome, îți mănâncă mult din RAM.
un căcat de zoom, un google classroom, calendar, si un google meet..  Dar poti sa ai si racheta de PC/laptop, ca tot la mana lu' Digi ajungi.. si daca e conexiunea muci la unul dintre cei 25 de copii conectati, o sa auzi numa sugițuri si tot felul de sunete de iti vine sa arunci pe geam țigănia.

#111
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Chiar azi am zis ca fac cu capu' .
2 copii unul pe desktop unul pe laptop . Nu le ajungea banda de la digi. Pana la urma aia mare si-a bagat picioarele si a stat de pe mobil. Bine ca 4g inca duce

#112
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Am renuntat de peste un an la serviciile digi, cartela vdf rulz. La 3 euro pe luna rupe yutubu, 4k pe tv, scoala online cu share screen de tableta plus video.
Daca nu duce pe wifi il poti conecta prin cablu si i se dubleaza viteza lejer !

Edited by SSpantzer, 02 November 2020 - 21:01.


#113
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Are semnal 150mbps zice placa de retea
Vreo 20 doar speedtest. Netul mergea in principiu dar video.era slab rau gen 240pixel sau ceva nu se intelegea nimic din tabla

#114
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbotelucian, on 02 noiembrie 2020 - 18:20, said:

Chiar azi am zis ca fac cu capu' .
2 copii unul pe desktop unul pe laptop . Nu le ajungea banda de la digi. Pana la urma aia mare si-a bagat picioarele si a stat de pe mobil. Bine ca 4g inca duce
Cum e posibil sa nu duca fibra... ceva nu e in regula acolo.

#115
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Fibra vine pana in PON, dupa routerul wifi...de 100 de mega si dupa...restul , nu e imposibil sa se gatuie in combinatia asta mai ales daca prinde vreun update in background si inca vreo 2-3 smartpoane conectate pe fb ca asa e cu scoala online, zburda telefoanele in ...background!

#116
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
Daca e cineva interesat, am gasit un laptop care isi merita pretul. Nu e de la vreun magazin recunoscut dar e nou si e decent.
https://www.dpap.ro/...force-920m.html

#117
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005

View Postadythekiller, on 15 noiembrie 2020 - 19:53, said:

Daca e cineva interesat, am gasit un laptop care isi merita pretul. Nu e de la vreun magazin recunoscut dar e nou si e decent.
https://www.dpap.ro/...force-920m.html
Acesta de mai sus sau?
Laptop ASUS VivoBook 15 X512DK-EJ212, AMD Ryzen 5 3500U pana la 3.7GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 512GB, AMD Radeon R540X 2GB, Free DOS, Coral Crush
Nu stiu ce sa zic referitor la jocuri ... , iar primul are si bluetooth

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate