Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Unde sunt laptopurile Low Budget ?

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

View PostVlad_22, on 01 noiembrie 2020 - 22:19, said:


Au cam disparut si din cataloagele de Black Friday, ma rog, al catelea BF o mai fi pe anul asta, naiba mai stie. De ex, Altex/Mediagalaxy si Flanco, au un pseudo BF, zilele astea si e cam seceta cu laptop-urile. Vedem ce aduce eMag in joc, la sfarsitul lunii. Ok, se gasesc destule laptop-uri la Altex, de ex, dar acu de Black Fraierday, nu prea au nimic sub 4000 ron. Pe ici pe colo, pe la 3500-3600, dar cam atat.
Deci vand laptop, l-am luat de 4 luni si i-a crescut valoarea cu 50%!
In halul asta peste 5 ani il vand cu cat l-am luat.
On: in range-ul pana la 1000-1500 lei mai bine un refubished cu garantie si windows decat nou cu atom sau celeron in cel mai fericit caz!

#110
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,576
  • Înscris: 15.06.2007

View PostVlad_22, on 02 noiembrie 2020 - 15:02, said:

Nu știu ce activități web, office sau multimedia poți avea pe ceva de 1000 Ron, că până și în task-uri simple, de baza, au lag, unele. Unii nu știu că dacă ții zeci de tab-uri deschise în Chrome, îți mănâncă mult din RAM.
un căcat de zoom, un google classroom, calendar, si un google meet..  Dar poti sa ai si racheta de PC/laptop, ca tot la mana lu' Digi ajungi.. si daca e conexiunea muci la unul dintre cei 25 de copii conectati, o sa auzi numa sugițuri si tot felul de sunete de iti vine sa arunci pe geam țigănia.

#111
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Chiar azi am zis ca fac cu capu' .
2 copii unul pe desktop unul pe laptop . Nu le ajungea banda de la digi. Pana la urma aia mare si-a bagat picioarele si a stat de pe mobil. Bine ca 4g inca duce

#112
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Am renuntat de peste un an la serviciile digi, cartela vdf rulz. La 3 euro pe luna rupe yutubu, 4k pe tv, scoala online cu share screen de tableta plus video.
Daca nu duce pe wifi il poti conecta prin cablu si i se dubleaza viteza lejer !

Edited by SSpantzer, 02 November 2020 - 21:01.


#113
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Are semnal 150mbps zice placa de retea
Vreo 20 doar speedtest. Netul mergea in principiu dar video.era slab rau gen 240pixel sau ceva nu se intelegea nimic din tabla

#114
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003

View Postbotelucian, on 02 noiembrie 2020 - 18:20, said:

Chiar azi am zis ca fac cu capu' .
2 copii unul pe desktop unul pe laptop . Nu le ajungea banda de la digi. Pana la urma aia mare si-a bagat picioarele si a stat de pe mobil. Bine ca 4g inca duce
Cum e posibil sa nu duca fibra... ceva nu e in regula acolo.

#115
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Fibra vine pana in PON, dupa routerul wifi...de 100 de mega si dupa...restul , nu e imposibil sa se gatuie in combinatia asta mai ales daca prinde vreun update in background si inca vreo 2-3 smartpoane conectate pe fb ca asa e cu scoala online, zburda telefoanele in ...background!

#116
adythekiller

adythekiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 25.04.2010
Daca e cineva interesat, am gasit un laptop care isi merita pretul. Nu e de la vreun magazin recunoscut dar e nou si e decent.
https://www.dpap.ro/...force-920m.html

#117
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005

View Postadythekiller, on 15 noiembrie 2020 - 19:53, said:

Daca e cineva interesat, am gasit un laptop care isi merita pretul. Nu e de la vreun magazin recunoscut dar e nou si e decent.
https://www.dpap.ro/...force-920m.html
Acesta de mai sus sau?
Laptop ASUS VivoBook 15 X512DK-EJ212, AMD Ryzen 5 3500U pana la 3.7GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 512GB, AMD Radeon R540X 2GB, Free DOS, Coral Crush
Nu stiu ce sa zic referitor la jocuri ... , iar primul are si bluetooth

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate