Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#3493
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Da, trebuie și noi să contribuim la sărăcia lui Jeff Bezos. Prefer totuși niște magazine locale, fie ele și non-eMag.

#3494
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Hahahahaha...

Attached File  Screenshot_2022-01-14 Mini Telefon Dual Sim Radio Fm Bluetooth L8STAR Schimba Vocea - Albastru - eMAG ro.png   197.62K   117 downloads

#3495
cyrusct82

cyrusct82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.08.2011

View Post-koss-, on 14 ianuarie 2022 - 16:25, said:

Intra și in c.r

Edited by cyrusct82, 14 January 2022 - 22:41.


#3496
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Sunt curios dacă îmi livrează anul ăsta emagul comanda asta...

Attached File  comanda emag Dec 2021.png   100.55K   96 downloads

O să le dau câteva mesaje să le reamintesc de ea...

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by -koss-, 16 January 2022 - 13:53.


#3497
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Salut,
De fiecare data cand am avut probleme le-am scris Facebook Messenger. Mi-au raspuns la fiecare solicitare, multe dintre ele fiind rezolvate rapid.

#3498
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post-koss-, on 16 ianuarie 2022 - 13:53, said:


Ce fel de mufe UTP sunt? Pt cat6? La ce pret?

Edited by MembruAnonim, 16 January 2022 - 14:27.


#3499
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Anul ăsta am mai avut câteva comenzi care imi rămăseseră prin aer.. dar măcar la alea aveam produse care nu erau în stoc emag ci un stoc distribuitor.. Aici toate produsele au fost în stoc emag.. dar mai rămân în aer comenzi.. mai dau și softwurile de stocuri, disponibilitate chix... nu se mai găsesc produsele prin depozite etc...
Mufele alea sunt pentru cat 5 normale. Mufele pentru cat 6 pass trough am dat la parteneri emag și mi-au fost livrate în 2, 3 zile. Mufele alea sunt și pe stoc acum chiar și switchul. De fapt după ce am dat comanda câteva zile toate produsele din comandă au mai fost pe stoc emag.

Edited by -koss-, 16 January 2022 - 14:25.


#3500
pegasys

pegasys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 05.01.2007
https://www.profit.r..._campaign=Cross

#3501
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009
Am cumparat un coltar. Nu de pe emag, de acolo doar am agatat sellerul. Am luat direct de la el pentru ca dincolo taxa de transport era 250 lei. Dincoace era gratis. Sa inteleg ca asta e taxa de promovare a emagului? Posted Image
Cand cineva iti livreaza gratis un coltar de la Sighetul Marmatiei in Voluntari te simti ca Tiriac! Posted Image

#3502
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Credeai ca sellerii de pe emag vand gratis pe platforma lor? Posted Image

#3503
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Livrarea in sine nu-i nicaieri gratis, fie e afisata explicit functie de greutate, fie e o medie calculata arbitrar si unica, fie e "gratis" si umflat pretul produsului. Doar transportul afisat este irelevant.

#3504
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009

View Postcarlo7, on 17 ianuarie 2022 - 21:41, said:

Credeai ca sellerii de pe emag vand gratis pe platforma lor? Posted Image
Nuuu, in niciun caz. Insa nu credeam ca e asa mare taxa...

#3505
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 03.12.2001
"așa mare" e relevant în contextul în care ne spui și cât a costat produsul. așa, e doar o sumă aruncată aiurea.

#3506
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Voi doar acum aflați că emag face bani din taxa de transport? Oh wow..

#3507
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nu neapărat. E vorba de seller marketplace. Având în vedere că emag ia 20% pentru punerea la raft, vânzătorul are marjă mică pentru oferta de preț. Pe canale directe, posibil să își asume costul de transport. Cum de fapt a și făcut.

#3508
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
În ultima vreme iemagul îmi pune bețe în roate la reviwurile negative de la produse... dar nu mă las chiar dacă fac zeci de reeditări. Le mai scad din steluțe produselor cu această ocazie și le mai bag puncte negative în plus.

Dictatura emag începe să se simtă... așa e când crești... începi să bagi dictatură și cenzură.. alea cu cu pozitive și multe steluțe le bagă imediat.. reviewurile negative stau în aprobare și cenzură săptămâni... și nu le aprobă pe te miri ce motive imbecile, ca să-și ia cât mai muți țeapă cu produsele respective.. să nu rămână cu iele pe stoc.. Posted Image

Mai democrație și cenzură minimă e pe platformele chinezești care au rating la produse... decât e pe emag.. e de noaptea minții.

Mai se și încred prin reclame că au reviewuri de la utilizatori pe site... și asta e plus pentru ei... dar cenzurează la greu recenziile negative... de la produse.

Edited by -koss-, 19 January 2022 - 16:53.


#3509
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Eu mă chinui cu un review de câteva luni. Negativ, produsul nu face ce zice, nu este compatibil.
Răspunsul emag: "Ne pare rău dacă produsul nu a fost conform așteptărilor sau ai întâmpinat neplăceri în legătură cu acesta. Din ce ne-ai scris, înțelegem că există neconcordanțe in documentația produsului. Pentru verificarea situației te rugăm să înregistrezi o sesizare folosind Formularul de Reclamații și Sesizări."

Între timp, produsul e încă la vânzare.

#3510
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Am primit și eu negație, pentru o părere la o bandă led.

Culmea, postarea a stat bine mersi o perioadă, pe aria dedicată, o lună, două, nu mai rețin.

Apoi, am zis să fiu băiat bun, să mai editez la ea, că au întrebat oamenii pe acolo, cereau detalii.
Nah, să răspund la întrebări.

Adios, nu au vrut să mai reposteze mesajul, după o lună, a apărut mesajul lor ciudat, se vede motivul absurd în captură.

Dacă căutați pe la mesaje, o să vedeți că alții spun că au avut probleme cu banda, că a venit cu leduri arse, etc, mesajele alea nu au fost șterse sau blocate  :habarnam:

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate