Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Internet provincie

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
VladaNy

VladaNy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.08.2014
Salut.
Nu stiu daca am postat in sectiunea corespunzatoare, sper sa nu fii gresit. Problema mea este in felul urmator, vreau sa bag internet intr-un sat ceva mai uitat de lume(Mihai Viteazu - Calarasi), am intrebat cativa prieteni de pe acolo, si ei au internet de la companii no-name care nu este deloc bun, toti sunt nemultumiti. Am cautat la diferite companii de internet, si majoritatea nu au acoperire acolo.. ce ma sfatuiti sa fac? Nu vreau un internet foarte bun, vreau ceva decent.. Daca cunoasteti ceva firme bune de internet, care au acoperire si in zonele astea de provincie mi-ar fii de mare folos.

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Vezi Telekom ce-ți dă.

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,196
  • Înscris: 27.06.2007
sau vezi ce acoperire au companiile de telefonie mobila

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Telekom, sau 3g/4 g de la Orange, ori Vodafone.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVladaNy, on 02 august 2018 - 22:28, said:

Salut.
Nu stiu daca am postat in sectiunea corespunzatoare, sper sa nu fii gresit. Problema mea este in felul urmator, vreau sa bag internet intr-un sat ceva mai uitat de lume(Mihai Viteazu - Calarasi), am intrebat cativa prieteni de pe acolo, si ei au internet de la companii no-name care nu este deloc bun, toti sunt nemultumiti. Am cautat la diferite companii de internet, si majoritatea nu au acoperire acolo.. ce ma sfatuiti sa fac? Nu vreau un internet foarte bun, vreau ceva decent.. Daca cunoasteti ceva firme bune de internet, care au acoperire si in zonele astea de provincie mi-ar fii de mare folos.
Verificat Veritel apoi Orange, ai asa :

Quote

Orange Home Net 4G și Office Net 4G - ai internet fix pentru acasă, cu viteze de până la 150 Mbps
Insa din surse neoficiale  (defileaza in jos si vezi harta) se pare ca ai semnalul extrem de prost in toate retelele, fie pe 2G/3G,4G
Eu mai repede am incredere in Opensignal decat in ce spun (sau arata) companiile pe siteurile lor (harta Opensignal reflecta realitatea din teren).
Trebuie sa verifici tot pe la vecinii tai cum le functioneaza netul in diferite retele altfel s-ar putea sa iti iei teapa!

Edited by stlk, 02 August 2018 - 23:18.


#6
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Postpasilla, on 02 august 2018 - 22:47, said:

Telekom, sau 3g/4 g de la Orange, ori Vodafone.
In varianta asta, el o sa vada netul, dar netul n-o sa-l vada pe el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate