Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Internet provincie

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
VladaNy

VladaNy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 18.08.2014
Salut.
Nu stiu daca am postat in sectiunea corespunzatoare, sper sa nu fii gresit. Problema mea este in felul urmator, vreau sa bag internet intr-un sat ceva mai uitat de lume(Mihai Viteazu - Calarasi), am intrebat cativa prieteni de pe acolo, si ei au internet de la companii no-name care nu este deloc bun, toti sunt nemultumiti. Am cautat la diferite companii de internet, si majoritatea nu au acoperire acolo.. ce ma sfatuiti sa fac? Nu vreau un internet foarte bun, vreau ceva decent.. Daca cunoasteti ceva firme bune de internet, care au acoperire si in zonele astea de provincie mi-ar fii de mare folos.

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Vezi Telekom ce-ți dă.

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
sau vezi ce acoperire au companiile de telefonie mobila

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Telekom, sau 3g/4 g de la Orange, ori Vodafone.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostVladaNy, on 02 august 2018 - 22:28, said:

Salut.
Nu stiu daca am postat in sectiunea corespunzatoare, sper sa nu fii gresit. Problema mea este in felul urmator, vreau sa bag internet intr-un sat ceva mai uitat de lume(Mihai Viteazu - Calarasi), am intrebat cativa prieteni de pe acolo, si ei au internet de la companii no-name care nu este deloc bun, toti sunt nemultumiti. Am cautat la diferite companii de internet, si majoritatea nu au acoperire acolo.. ce ma sfatuiti sa fac? Nu vreau un internet foarte bun, vreau ceva decent.. Daca cunoasteti ceva firme bune de internet, care au acoperire si in zonele astea de provincie mi-ar fii de mare folos.
Verificat Veritel apoi Orange, ai asa :

Quote

Orange Home Net 4G și Office Net 4G - ai internet fix pentru acasă, cu viteze de până la 150 Mbps
Insa din surse neoficiale  (defileaza in jos si vezi harta) se pare ca ai semnalul extrem de prost in toate retelele, fie pe 2G/3G,4G
Eu mai repede am incredere in Opensignal decat in ce spun (sau arata) companiile pe siteurile lor (harta Opensignal reflecta realitatea din teren).
Trebuie sa verifici tot pe la vecinii tai cum le functioneaza netul in diferite retele altfel s-ar putea sa iti iei teapa!

Edited by stlk, 02 August 2018 - 23:18.


#6
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Postpasilla, on 02 august 2018 - 22:47, said:

Telekom, sau 3g/4 g de la Orange, ori Vodafone.
In varianta asta, el o sa vada netul, dar netul n-o sa-l vada pe el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate