Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Tratament Torticolis?!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
28 răspunsuri în acest subiect

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014
mydocalmu e frectie daca se ia singur,tocmai din cauza asta el se ascociaza tot timpu cu un antiinflamator(diclofenac sau ketonal) si cu un analgezic(doreta sau arcorxia)

#20
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 23.07.2018
Am aplicat o metodă ce-am citit-o pe un blog, și anume, uscătorul de păr! Posted Image
Pare amuzant, știu, dar chiar a dat roade (sau, cel puțin, așa îmi place să cred). Ideea este că aerul cald al uscătorului, în câteva reprize a 5 minute, a făcut minuni. Până seara am reușit să mă mai dezmorțesc puțin, iar astăzi mă simt mult mai bine, foarte puțin mă mai doare la anumite mișcări ale capului Posted Image .

#21
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.531
  • Înscris: 05.06.2009
foarte bine, ai gasit inlocuitor pentru perna electrica.

#22
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostIza01, on 24 iulie 2018 - 17:13, said:

Am aplicat o metodă ce-am citit-o pe un blog, și anume, uscătorul de păr! Posted Image
Sper sa iti iasa si un frumos 'permanent', 2 in 1!

#23
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014
Acum am facut-o eu de oaie
Azi dimineata m-am sucit in pat si era sa raman asa blocat
Acum bag mydocalm vimovo si doreta plus voltaren gel
Posted Image

#24
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 23.07.2018

View PostQuantum, on 25 iulie 2018 - 12:56, said:

Sper sa iti iasa si un frumos 'permanent', 2 in 1!
Nu prea am nevoie de permanent, sunt deja crețulină Posted Image .

#25
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.543
  • Înscris: 24.05.2005
Chiar ti-a trecut torticolisul cu uscatorul?
(inclusiv facut par cret!)

Editat de Quantum, 25 iulie 2018 - 19:05.


#26
Iza01

Iza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 23.07.2018
Nu pot spune că mi-a trecut complet, însă durerea și rigiditatea s-au ameliorat semnificativ după utilizarea uscătorului.
În principiu, am înțeles că ajută orice căldură aplicată în zona dureroasă.

Editat de Iza01, 25 iulie 2018 - 19:19.


#27
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.934
  • Înscris: 07.11.2007
Resuscitez un pic topicul ! Respectiv fac cam 9 luni din an aceste nenorocite de contracturi musculare in  care imi ramane gatul teapan si a caror cauza nu este simplul torticolis , ci o hernie de disc.

Imi apare cand nu te gandesti, cu 2 zile inainte de concediu, la cea mai mica adiere de aer  conditionat, dupa o simpla baie pe cap sau chiar daca am dormit mai profund si mai mult timp nemiscata. E horror.
Saptamana viitoare ma programez la un nou RMN.

Ce as putea  sa fac  sa fac sa nu mai imi apara?
Am slabit 9 kg.
Dorm numai pe perna anatomica.
Fac sport( nu sarituri) de 3 ori pe saptamana.

Ce sa mai fac?

Acum fac RMN si voi incepe o serie de recuperari , inclusiv ceva elongatii de care ma tem tare sa nu ma blocheze mai rau.

Multumesc

#28
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.552
  • Înscris: 12.04.2007
Am avut si eu cand eram mai tanar, de cateva ori, a tinut cel putin cate 3-4 zile de fiecare data. Naspa.
De cativa ani iau magneziu si n-a mai aparut.

Nu iau "doza zilnica recomandata" de Mg, ci cam a treia parte. Nu mai am nici "carcei", si sigur e de la magneziu, ca o perioada anul trecut am "uitat" sa mai iau, si simptomele (carceii) au reinceput sa apara cand ma asteptam putin, ba ici ba colo. Asa ca i-am dat in continuare cu Mg si e ok.

Se pare ca apa de la noi (Ploiesti) nu prea are Mg (Ca insa are in exces, e extra-dura), si legumele din supermarket nici atat (nici cele din piata nu prea au, ca nu "evit piata"; altfel nu se explica). Micul adaos zilnic de Mg isi face insa datoria.

Editat de addysoftware, 17 iunie 2019 - 23:12.


#29
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.934
  • Înscris: 07.11.2007

View Postaddysoftware, on 17 iunie 2019 - 23:10, said:

Am avut si eu cand eram mai tanar, de cateva ori, a tinut cel putin cate 3-4 zile de fiecare data. Naspa.
De cativa ani iau magneziu si n-a mai aparut.

Nu iau "doza zilnica recomandata" de Mg, ci cam a treia parte. Nu mai am nici "carcei", si sigur e de la magneziu, ca o perioada anul trecut am "uitat" sa mai iau, si simptomele (carceii) au reinceput sa apara cand ma asteptam putin, ba ici ba colo. Asa ca i-am dat in continuare cu Mg si e ok.

Se pare ca apa de la noi (Ploiesti) nu prea are Mg (Ca insa are in exces, e extra-dura), si legumele din supermarket nici atat (nici cele din piata nu prea au, ca nu "evit piata"; altfel nu se explica). Micul adaos zilnic de Mg isi face insa datoria.

Multumesc de raspuns, da sa stii ca ai dreptate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate