Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

volumul castilor

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Eu bag castile in boxe, deci nu in pc si volumul este aproape inauzibil, f mic, comparativ cu cand ascult la boxe, de ce? chiar daca bag castile direct in pc e mic. Alta ciudatetie, pe care n-o aveam la alte boxe parca, e ca atunci cand bag castile in boxe butonul de volum al boxelor nu are nici un efect, e normal, la voi cum e? Pe net putine solutii vad, ceva sa updatez driverul audio. Ce ma enerveaza e ca nu exista vreun program care sa mareasca volumul windowsului, asa ceva e f util, parca sunt metode, dar f complicate.

Mai am 2 boxe pe care am dat banii degeaba, ca nu au intrare pt casti, daca le duc la un atelier de reparatii tv de ex. sau unde? oare imi pot pune intrare sau se pricepe cineva din forum...?

Editat de tarzaan, 09 mai 2018 - 06:36.


#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.729
  • Înscris: 16.11.2017
daca nu vrei sa te "complici" cu drivere:[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51AKOn-miVL._SY355_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de OPEDI, 09 mai 2018 - 06:40.


#3
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.888
  • Înscris: 03.02.2005
Depinde ce fel de boxe ai. Poate nu ar fi stricat sa spui ce model ai.
Alte casti ai incercat?

Editat de Ciubex, 09 mai 2018 - 07:08.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă vrei calitate cumperi o placă de sunet pentru desktop.
Dacă ai laptop cumperi una bună pe USB.
Plus niște căști decente.

Eu am așa ceva de vreo 7 ani, plimbate prin mașină, mutate și ultra folosite. Arată încă foarte bine.

Fișier atașat  191699017_1_644x461_casti-audio-philips-sbc-hp250-bucuresti.jpg   39,67K   20 download-uriFișier atașat  191699017_7_644x461_casti-audio-philips-sbc-hp250-.jpg   35,15K   22 download-uri


Din ce îmi aduc aminte am dat atunci vreo 130 de RON pe ele.


Pozele le-am luat de pe google - pozele de aici sunt de la un anunț de pe OLX - le vinde un tip din București.

https://www.olx.ro/o...50-IDa83Bb.html

Sună-l și negociază și mergi să le probezi.

Au fir foaaaarte lung - gen vreo 3 metri și control volum pe fir.  Vei fi super încântat de ele.

#5
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.062
  • Înscris: 04.09.2017
nu este exclus, sa ai probleme de sanatate auditiva ! ...

Editat de realduc, 09 mai 2018 - 08:06.


#6
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.803
  • Înscris: 01.10.2002
Poti lua un adaptor USB pentru casti https://www.emag.ro/...7/pd/DPT7GKBBM/
Sau chiar direct casti USB (au mufa USB si le conectezi direct la laptop). http://www.cel.ro/ca...MCI2NTQs-l/poze

#7
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.427
  • Înscris: 01.10.2005

View Posttarzaan, on 09 mai 2018 - 06:32, said:

Eu bag castile in boxe, deci nu in pc si volumul este aproape inauzibil, f mic, comparativ cu cand ascult la boxe,
După ce bagi căștile unde le ții?
Sub monitor sau pe birou...
Eu le pun pe (sau în) urechi și aud excelent.
On
Poți folosi un preamplificator de căști.
Ce căști ai?

View Posttarzaan, on 09 mai 2018 - 06:32, said:

Ce ma enerveaza e ca nu exista vreun program care sa mareasca volumul windowsului,
Aici ai umblat:  ?

Fișiere atașate


Editat de Mircel, 09 mai 2018 - 10:14.


#8
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.746
  • Înscris: 23.04.2010

View Posttarzaan, on 09 mai 2018 - 06:32, said:

Eu bag castile in boxe, deci nu in pc si volumul este aproape inauzibil, f mic, comparativ cu cand ascult la boxe, de ce? chiar daca bag castile direct in pc e mic. Alta ciudatetie, pe care n-o aveam la alte boxe parca, e ca atunci cand bag castile in boxe butonul de volum al boxelor nu are nici un efect, e normal, la voi cum e? Pe net putine solutii vad, ceva sa updatez driverul audio. Ce ma enerveaza e ca nu exista vreun program care sa mareasca volumul windowsului, asa ceva e f util, parca sunt metode, dar f complicate.

Mai am 2 boxe pe care am dat banii degeaba, ca nu au intrare pt casti, daca le duc la un atelier de reparatii tv de ex. sau unde? oare imi pot pune intrare sau se pricepe cineva din forum...?
Cam da, este normal: windowsul a simțit că ai conectat boxele iar tu ai bagat căștile în boxe și el face abstracție de asta; conectează boxele în spatele pc-ului iar căștile în față și jonglezi din volum mixer sau poate ai noroc să-ți decupleze boxele când bagi căștile în față la carcasă!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate