Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Vygon Spike Green

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 13.02.2012
Buna ziua,

Am o nelamurire si as avea nevoie de niste pareri/sfaturi.
In spitale se utilizeaza Vygon Spike Green nr. cod: 281.01, pe stie-ul oficial apare "single use", cum se interpreteaza din punct de vedere medical? De unica folosinta sau se tine in flacon intre 3 si 7 zile dupa cum se practica?

Multumesc anticipat!

Fișiere atașate



#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.193
  • Înscris: 19.09.2005
"Single use, sterile, needleless device intended for fluid withdrawal, powdered medicine reconstitution and injection.
It is recommended for the reconstitution of sterile medicines: the preparation of powdered or lyophilisate solutions, preparation of eye drops, etc, and for repeated withdrawals from the same vial using a syringe."

eu inteleg ca nu se muta pe alt flacon.

cum se procedeaza si cu branula, se monteaza si se foloseste cat rezista, dar nu se refoloseste.

Editat de arg, 05 aprilie 2018 - 12:49.


#3
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.222
  • Înscris: 23.08.2014

View PostHailztorm, on 05 aprilie 2018 - 12:41, said:

Buna ziua,

Am o nelamurire si as avea nevoie de niste pareri/sfaturi.
In spitale se utilizeaza Vygon Spike Green nr. cod: 281.01, pe stie-ul oficial apare "single use", cum se interpreteaza din punct de vedere medical? De unica folosinta sau se tine in flacon intre 3 si 7 zile dupa cum se practica?

Multumesc anticipat!
Se foloseste la un singur pacient.

#4
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 13.02.2012
Multumesc amandurora, la fel stiam si eu, am zis ca va intreb fiindca m am contrazis cu 2 colegi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate