Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Vygon Spike Green

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012
Buna ziua,

Am o nelamurire si as avea nevoie de niste pareri/sfaturi.
In spitale se utilizeaza Vygon Spike Green nr. cod: 281.01, pe stie-ul oficial apare "single use", cum se interpreteaza din punct de vedere medical? De unica folosinta sau se tine in flacon intre 3 si 7 zile dupa cum se practica?

Multumesc anticipat!

Attached Files



#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
"Single use, sterile, needleless device intended for fluid withdrawal, powdered medicine reconstitution and injection.
It is recommended for the reconstitution of sterile medicines: the preparation of powdered or lyophilisate solutions, preparation of eye drops, etc, and for repeated withdrawals from the same vial using a syringe."

eu inteleg ca nu se muta pe alt flacon.

cum se procedeaza si cu branula, se monteaza si se foloseste cat rezista, dar nu se refoloseste.

Edited by arg, 05 April 2018 - 12:49.


#3
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostHailztorm, on 05 aprilie 2018 - 12:41, said:

Buna ziua,

Am o nelamurire si as avea nevoie de niste pareri/sfaturi.
In spitale se utilizeaza Vygon Spike Green nr. cod: 281.01, pe stie-ul oficial apare "single use", cum se interpreteaza din punct de vedere medical? De unica folosinta sau se tine in flacon intre 3 si 7 zile dupa cum se practica?

Multumesc anticipat!
Se foloseste la un singur pacient.

#4
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012
Multumesc amandurora, la fel stiam si eu, am zis ca va intreb fiindca m am contrazis cu 2 colegi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate