Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Altered Carbon ( februarie 2018 )

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vazut demult !

#38
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,165
  • Înscris: 19.09.2005
criminala prima serie cum incepa o melodie lina si linistitoare incepeau aia se omoare intre ei...

#39
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View PostGrosuAlbert, on 28 februarie 2018 - 20:47, said:

Nu pare ceva oficial. E singurul site care scrie de innoire si a trecut ceva vreme de la articolul ala. Probabil ca se va intampla dar sa asteptam anuntul clar.

#40
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007
Am senzatia ca am vazut alt serial decat restul forumului,

Dupa mine:
serial usurel, fara pretentii, fara ceva original dar totusi peste medie.

Incepe modest rau, cam dupa episodul  5 parca mai misca un pic, ultimele 3 sunt ceva mai rasarite.

Singurele personaje mai interesante ar fi sora psicho si lidera Nadia? parca asta era numele ei real.
Cand vine vorba de sora sunt putin subiectiv deoarece-mi place actrita. Am remarcat rolul ei din the 100 si am vrut sa o revad.

Per total primeste de la mine 6, daca nu are continuare in care sa strice tema serialului parca sunt dispus sa dau 6.5.

Edited by bullterrorist, 11 March 2018 - 21:27.


#41
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Au schimbat actoru principal din sezonu 1 cu panarama asta de "actor"
https://www.imdb.com.../?ref_=tt_cl_t1

#42
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Ioi! Si aici corectitudine politica?

#43
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu stiu ce e...dar negru ala e antipatic si slab ca actor

#44
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 18.10.2007
sincer, nu ma astept la nimic bun.

#45
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
Ziceti asta din cauza filmelor cu super-eroi poate? :)) Vad ca are un palmares de filme foarte bun pentru cineva care va juca intr-un serial. Eu l-am vazut in cateva filme serioase (cel mai recent "Detroit") si nu mi-a atras atentia intr-un mod negativ. Mai rau decat actorul anterior nu cred ca poate fi, ca nici ala n-a fost vreo senzatie.
Iar ca e negru nu ma intereseaza, sper doar sa n-o dea in chestii inter-rasiale.

#46
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nici pe mine nu ma intereseaza ca e negru,dar ca el sa poata duce rolu asta ar trebui ca producatorii sa schimbe stilul serialuilui,pentru ca el acelasi rol care la facut blondu nu o sa fie capabil sa il faca
Daca nu uit astazi o sa dau o geana prin filmografia lui...de curiozitate


#47
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Tipul e un fel de Will Smith, pare potrivit pentru seriale de comedie-actiune.

#48
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018

View PostBaxon, on 02 martie 2018 - 13:15, said:

N-o fost rau ! Daca vine si sezonul 2 ( ce drq o sa mai inventeze ? ) o sa ma uit !

Sunt 3 volume, deci 3 sezoane, dacă va prinde la public așa cum vor ei. Dacă ajung și la al 4-lea sezon vom putea vorbi de inventat, dar până atunci au cărțile la dispoziție.

Pe oriunde m-am uitat, serialul ăsta a fost considerat foarte bun, numai aici nu. Ce-i drept, finalul a fost penibil, dar mnah, probabil așa a fost și în carte (am citit că s-ar fi respectat acțiunea din carte destul de bine, spre deosebire de Flash, Arrow etc.)

Ep. 1 - niciun personaj care să iasă în evidență, plot neinteresant, SF de neam prost
Ep. 2 - mi-au atras atenția Ortega (Martha Higaredo, care e hot rău, se vedea și înainte de frontal nude-ul din ep. 5 și din câte am înțeles, ar avea multe scene nude în carieră) și AI-ul (Poe).
Ep. 3 - Ep. 6 - cele mai bune 4 episoade ale serialului, nu m-ar fi deranjat ca serialul să le conțină doar pe ele.
Ep. 7 - îmi plac flashback-urile, dar tot episodul ăsta a fost un continuu flashback; de aici a început să o ia la vale serialul; o dată cu apariția mai de durată a lui Raileen (damn, nu o suport pe Dichen Lachman absolut deloc; nu am reușit s-o înghit nici în Last Resort, The Last Ship, The 100 sau Animal Kingdom și mai e și urâtă rău.)
Ep. 9 - Ep. 10 - groaznice episoade, foarte grăbite, întreg plot-ul fucked up și prea multă Dichen on-screen; aș putea spune că a semănat cu o soap-opera mexicană serialul în episoadele astea.

#49
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMizu, on 12 august 2018 - 12:48, said:

Tipul e un fel de Will Smith, pare potrivit pentru seriale de comedie-actiune.
Si-ar dori el sa fie un fel de Will Smith...

#50
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Toate serialele alea sunt penibile, serialul care a consacrat-o pe Dichen Lachman a fost Dollhouse.

#51
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,754
  • Înscris: 08.08.2018
Last Ship și Animal Kingdom penibile? :))))))) Oricum e slabă rău ca actriță.

#52
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012

View PostAidenIrish, on 26 august 2018 - 11:09, said:

Ce-i drept, finalul a fost penibil, dar mnah, probabil așa a fost și în carte (am citit că s-ar fi respectat acțiunea din carte destul de bine, spre deosebire de Flash, Arrow etc.)
Intre carte si serial sunt diferente majore. Cartea nu-i vreo capodopera, dar descrie destul de coerent un viitor sumbru al omenirii. Daca maine s-ar inventa stack'urile, cam asa ar arata societatea.
Serialul exagereaza in mod grosolan cu corectitudinea politica, ca mai toate productiile din ultima vreme.

#53
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 21.09.2006
27 februarie 2020 premiera sezonul 2.

#54
Ryth3n

Ryth3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.07.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_MzbLQBeR9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate