Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Altered Carbon ( februarie 2018 )

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vazut demult !

#38
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
criminala prima serie cum incepa o melodie lina si linistitoare incepeau aia se omoare intre ei...

#39
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View PostGrosuAlbert, on 28 februarie 2018 - 20:47, said:

Nu pare ceva oficial. E singurul site care scrie de innoire si a trecut ceva vreme de la articolul ala. Probabil ca se va intampla dar sa asteptam anuntul clar.

#40
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Am senzatia ca am vazut alt serial decat restul forumului,

Dupa mine:
serial usurel, fara pretentii, fara ceva original dar totusi peste medie.

Incepe modest rau, cam dupa episodul  5 parca mai misca un pic, ultimele 3 sunt ceva mai rasarite.

Singurele personaje mai interesante ar fi sora psicho si lidera Nadia? parca asta era numele ei real.
Cand vine vorba de sora sunt putin subiectiv deoarece-mi place actrita. Am remarcat rolul ei din the 100 si am vrut sa o revad.

Per total primeste de la mine 6, daca nu are continuare in care sa strice tema serialului parca sunt dispus sa dau 6.5.

Edited by bullterrorist, 11 March 2018 - 21:27.


#41
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Au schimbat actoru principal din sezonu 1 cu panarama asta de "actor"
https://www.imdb.com.../?ref_=tt_cl_t1

#42
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Ioi! Si aici corectitudine politica?

#43
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu stiu ce e...dar negru ala e antipatic si slab ca actor

#44
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
sincer, nu ma astept la nimic bun.

#45
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
Ziceti asta din cauza filmelor cu super-eroi poate? :)) Vad ca are un palmares de filme foarte bun pentru cineva care va juca intr-un serial. Eu l-am vazut in cateva filme serioase (cel mai recent "Detroit") si nu mi-a atras atentia intr-un mod negativ. Mai rau decat actorul anterior nu cred ca poate fi, ca nici ala n-a fost vreo senzatie.
Iar ca e negru nu ma intereseaza, sper doar sa n-o dea in chestii inter-rasiale.

#46
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nici pe mine nu ma intereseaza ca e negru,dar ca el sa poata duce rolu asta ar trebui ca producatorii sa schimbe stilul serialuilui,pentru ca el acelasi rol care la facut blondu nu o sa fie capabil sa il faca
Daca nu uit astazi o sa dau o geana prin filmografia lui...de curiozitate


#47
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Tipul e un fel de Will Smith, pare potrivit pentru seriale de comedie-actiune.

#48
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018

View PostBaxon, on 02 martie 2018 - 13:15, said:

N-o fost rau ! Daca vine si sezonul 2 ( ce drq o sa mai inventeze ? ) o sa ma uit !

Sunt 3 volume, deci 3 sezoane, dacă va prinde la public așa cum vor ei. Dacă ajung și la al 4-lea sezon vom putea vorbi de inventat, dar până atunci au cărțile la dispoziție.

Pe oriunde m-am uitat, serialul ăsta a fost considerat foarte bun, numai aici nu. Ce-i drept, finalul a fost penibil, dar mnah, probabil așa a fost și în carte (am citit că s-ar fi respectat acțiunea din carte destul de bine, spre deosebire de Flash, Arrow etc.)

Ep. 1 - niciun personaj care să iasă în evidență, plot neinteresant, SF de neam prost
Ep. 2 - mi-au atras atenția Ortega (Martha Higaredo, care e hot rău, se vedea și înainte de frontal nude-ul din ep. 5 și din câte am înțeles, ar avea multe scene nude în carieră) și AI-ul (Poe).
Ep. 3 - Ep. 6 - cele mai bune 4 episoade ale serialului, nu m-ar fi deranjat ca serialul să le conțină doar pe ele.
Ep. 7 - îmi plac flashback-urile, dar tot episodul ăsta a fost un continuu flashback; de aici a început să o ia la vale serialul; o dată cu apariția mai de durată a lui Raileen (damn, nu o suport pe Dichen Lachman absolut deloc; nu am reușit s-o înghit nici în Last Resort, The Last Ship, The 100 sau Animal Kingdom și mai e și urâtă rău.)
Ep. 9 - Ep. 10 - groaznice episoade, foarte grăbite, întreg plot-ul fucked up și prea multă Dichen on-screen; aș putea spune că a semănat cu o soap-opera mexicană serialul în episoadele astea.

#49
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMizu, on 12 august 2018 - 12:48, said:

Tipul e un fel de Will Smith, pare potrivit pentru seriale de comedie-actiune.
Si-ar dori el sa fie un fel de Will Smith...

#50
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Toate serialele alea sunt penibile, serialul care a consacrat-o pe Dichen Lachman a fost Dollhouse.

#51
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 08.08.2018
Last Ship și Animal Kingdom penibile? :))))))) Oricum e slabă rău ca actriță.

#52
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012

View PostAidenIrish, on 26 august 2018 - 11:09, said:

Ce-i drept, finalul a fost penibil, dar mnah, probabil așa a fost și în carte (am citit că s-ar fi respectat acțiunea din carte destul de bine, spre deosebire de Flash, Arrow etc.)
Intre carte si serial sunt diferente majore. Cartea nu-i vreo capodopera, dar descrie destul de coerent un viitor sumbru al omenirii. Daca maine s-ar inventa stack'urile, cam asa ar arata societatea.
Serialul exagereaza in mod grosolan cu corectitudinea politica, ca mai toate productiile din ultima vreme.

#53
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
27 februarie 2020 premiera sezonul 2.

#54
Ryth3n

Ryth3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.07.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_MzbLQBeR9Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate