Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Ponturi, link-uri, ieftinataturi pentru off-grideri

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#145
pexic

pexic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,340
  • Înscris: 29.05.2004
pt Viorel Solarul :)
wattmetrul ala are si iesire de actionat releu atunci cand tensiunea min/max setata este atinsaa?
sau macar in cazul asta macar piuie buzzerul ala ?
multumesc

#146
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Nu ştiu la ce-i bună ieșirea aia, pentru că nu m-a interesat, dar mă documentez ! Posted Image

#147
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Mufe cu 12 pini, am cumpărat 4 seturi cu 5.16$, se găsesc și la noi pe olx. probabil cumpărate tot din China, par absolut identice dar ”Costel” al nostru vinde două seturi mamă/tată de 12 pini cu 40 lei + transportul vreo 20 lei, de la 2.58$ cât costă pe aliexpress, la cca. 14$ costul mufelor de pe olx, este o mică, mare diferență ! Inițial vroiam să cumpăr de pe aliexpress o mufă cu 24 pini cam piperată la preț de 22.95$, dar gândindu-mă mai bine la cablurile încrucișate, nu era o idee optimă montarea unei singure mufe !

Urmărind așezarea celor 24LTO montate pe verticală în cazul meu, am 12 fire din BMS legate pe o parte a celulelor și 12 fire pe cealaltă și nu-mi place deloc ”îmbârligătura” de cabluri încrucișate de pe o parte pe cealaltă și astfel voi conecta o mufă mamă/tată pe o parte fixată la baza suportului și una pe cealaltă scurtând traseul cablului care pleacă din conexiunile BMS-ului și avantajul că pot detașa panoul din mufe în mod rapid, oricând va fi nevoie de vreo intervenție. Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate