Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

banda alergare defecta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Am ajuns sa postez aici din disperare, urmatorul pas e sa demontez parbrizul ca sa-mi incapa in masina, serviceul fiind in Cluj. Glumesc.

Nu gasesc un electronist in toata Baia Mare sa vina macar sa se uite la ea, sa-mi zica ce e defect si sa schimb. Au baietii astia din Cluj placi de baza, motor, tot ce s-ar putea inlocui grosier.

Ma gandeam sa cumpar scule si sa ma lipesc de youtube.

Ce imi recomandati?

Attached File  IMG_24100.JPG   415.43K   69 downloads Attached File  IMG_24111.JPG   313.92K   67 downloads

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aleargă pe bandă până la Cluj.
Glumesc.
Nu poţi vorbi cu cei de acolo să te ajute cu transportul?
Firma care asigură service-ul a rămas fără dubiţe?

#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
O trimiti cu curierul.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 08.02.2011
O repar eu daca trimiti placa de langa motor prin curier si verifici in prealabil motorul ( cred ca e de 180V curent continuu, nu ? )  Am avut la reparat defecta atat placa, cat si motorul.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
180V scrie pe el, vezi mai jos cum se comporta, poate nu are rost sa-l verific:

N-am intrat in detalii deoarece trebuia sa plec de acasa, placa are niste leduri pe ea care se aprindeau iar acum nu o mai fac. A doua chestie e ca inainte cand apasam butonul se auzea un zumzet, cum trecea curentul prin bobina sau nu stiu. Nu se mai aude nici acel zumzet. Singurul lucru care arata ca e in priza e ca se aprinde ledul din intrerupator cand il apas.

S-a oprit asa sec, n-a scos fum, nu nimic. Placa arata vizual ok, nu stiu pe dedesubt...

Am schimbat siguranta desi nu-s sigur ca era arsa nici cea veche, dar tot nu misca.

Edited by Mizu, 20 October 2017 - 14:42.


#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 08.02.2011
Placa o poti testa decupland motorul si conectand un bec de 220V 100W in locul lui, lumina trebuie sa varieze odata cu cresterea/scaderea turatiei.  Motorul e ceva mai complicat de testat, ai nevoie de o sursa de curent continuu intre 30V ( turatie minima ) si 170V ( turatie maxima )

#7
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Daca vrei sa transporti banda de alergat sa stii ca unde se termina picioarele de la consola sunt 2 suruburi si ar trebui sa fie o mufa de unde poti deconecta firele.
Partea este ca in general sunt foarte grele 150-200 kg si ai nevoie de minim inca 2 persoane pt a o urca in masina. Ca lungime doar banda are undeva la 2,2-2,3 metri plus consola care este foarte voluminoasa si destul de grea vreo 30-40 kg

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate