Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

banda alergare defecta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am ajuns sa postez aici din disperare, urmatorul pas e sa demontez parbrizul ca sa-mi incapa in masina, serviceul fiind in Cluj. Glumesc.

Nu gasesc un electronist in toata Baia Mare sa vina macar sa se uite la ea, sa-mi zica ce e defect si sa schimb. Au baietii astia din Cluj placi de baza, motor, tot ce s-ar putea inlocui grosier.

Ma gandeam sa cumpar scule si sa ma lipesc de youtube.

Ce imi recomandati?

Attached File  IMG_24100.JPG   415.43K   69 downloads Attached File  IMG_24111.JPG   313.92K   67 downloads

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aleargă pe bandă până la Cluj.
Glumesc.
Nu poţi vorbi cu cei de acolo să te ajute cu transportul?
Firma care asigură service-ul a rămas fără dubiţe?

#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
O trimiti cu curierul.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
O repar eu daca trimiti placa de langa motor prin curier si verifici in prealabil motorul ( cred ca e de 180V curent continuu, nu ? )  Am avut la reparat defecta atat placa, cat si motorul.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
180V scrie pe el, vezi mai jos cum se comporta, poate nu are rost sa-l verific:

N-am intrat in detalii deoarece trebuia sa plec de acasa, placa are niste leduri pe ea care se aprindeau iar acum nu o mai fac. A doua chestie e ca inainte cand apasam butonul se auzea un zumzet, cum trecea curentul prin bobina sau nu stiu. Nu se mai aude nici acel zumzet. Singurul lucru care arata ca e in priza e ca se aprinde ledul din intrerupator cand il apas.

S-a oprit asa sec, n-a scos fum, nu nimic. Placa arata vizual ok, nu stiu pe dedesubt...

Am schimbat siguranta desi nu-s sigur ca era arsa nici cea veche, dar tot nu misca.

Edited by Mizu, 20 October 2017 - 14:42.


#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Placa o poti testa decupland motorul si conectand un bec de 220V 100W in locul lui, lumina trebuie sa varieze odata cu cresterea/scaderea turatiei.  Motorul e ceva mai complicat de testat, ai nevoie de o sursa de curent continuu intre 30V ( turatie minima ) si 170V ( turatie maxima )

#7
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Daca vrei sa transporti banda de alergat sa stii ca unde se termina picioarele de la consola sunt 2 suruburi si ar trebui sa fie o mufa de unde poti deconecta firele.
Partea este ca in general sunt foarte grele 150-200 kg si ai nevoie de minim inca 2 persoane pt a o urca in masina. Ca lungime doar banda are undeva la 2,2-2,3 metri plus consola care este foarte voluminoasa si destul de grea vreo 30-40 kg

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate