Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Mitsubishi Outlander manual vs automat

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#19
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.070
  • Înscris: 28.02.2008
Nope. Sint masini bune, problema sint piesele destul de piperate la pret.


#20
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.493
  • Înscris: 18.06.2007

View PostTorque11, on 30 iunie 2017 - 19:27, said:

Mersi pt raspunsuri,masina nu o voi folosi la tractat,deci cutia nu o fortez.intr-un final cred ca aleg automata

Unele modele de Outlander au doar tractiune fata,   bobalex18
știu că au și tracțiune față, dar cine cumpără mașina asta cred că are nevoie de 4*4.
stai liniștit legat de cutie. este proiectată să reziste unei utilizări „hard”. în plus reparațiile nu mai costă cum constau acum 5-6 ani.

#21
Torque11

Torque11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 19.02.2017
Mersi pt raspunsuri baieti,cred ca saptamana viitoare intru in posesia masinii

#22
Torque11

Torque11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 19.02.2017
Salut di nou,azi am vazut masina,impecabila,dar cu carlig de remorcare si urme de uzura ale acestuia.Plus urme de pamant in interiorul scutului.Eu cred ca masina asta a cam fost folosita la tractat de nu stiu ce prin noroaie samd.Voi ce ziceti,e o afacere proasta sau nu? Masina costa 15.600 si are 85.000 km.Eu cred ca e cam uzata,avand in vedere ca are cutie automata.

#23
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.493
  • Înscris: 18.06.2007
îți dai seama că așa sunt toate - nimeni nu cumpără așa mașină ca să meargă cu ea numai pe asfalt și fără să o pună la muncă „adevărată”. este important să îi poți face o evaluare tehnică cât mai exactă

#24
Torque11

Torque11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 19.02.2017
Evaluarea tehnica o face chiar vanzatorul,care e reprezentanta de Mitsu.Am facut un test cu masina si se comporta foarte bine,nu troncane nimic si schimba vitezele foarte bine.Eu zic ca e in regula

#25
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.310
  • Înscris: 18.03.2007
Ai mai luat masina? De obicei iti pui in obiectiv minim 3-4 masini cand mergi pana in Germania. Suni la toate anunturile pe zona de 2-400 km, intrebi detalii, pre-negociezi, iti notezi totul.
Cu o seara inainte de atac mai verifici ultimele anunturi valabile / daca mai sunt si iei ce e nou aparut sunand si a doua zi esti pe rol.
Dimineata mai verifici portalul de anunturi pt ce e aparut seara sau dimineata devreme. Ofertele bune se dau in maxim 1-2 zile. Ce are pret mic si nu e dat dupa 2-3 zile e posibil sa aiba o problema.
Verifica dealeri ai marcii respective in zona unde vrei sa ajungi. Roaga sa rezerve masina, de obicei o tin maxim 24 de ore.
Din cand in cand sa revezi pe portal daca apar oferte noi. E nevoie de insistenta si mult noroc.
Eu am luat de pe mobile de la un dealer din Straubing (Steinberger)

On topic despre masina cu pamant in scut si carlig uzat: sfatul e sa iei fara carlig si iti pui tu. Cele care au avut carlig probabil ca au carat mai mult de 3 biciclete in suport.
Mitsu poate avea ceva intariri la arcurile spate daca a tras, altfel e cam lasata pe spate, uzura de ambreaj, cutie cu risc la automata, diferential,
Cam multe sa fie ok sa iei una cu carlig pus.

Editat de rue_baree, 01 septembrie 2017 - 12:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate