Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mitsubishi Outlander manual vs automat

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nope. Sint masini bune, problema sint piesele destul de piperate la pret.


#20
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007

 Torque11, on 30 iunie 2017 - 19:27, said:

Mersi pt raspunsuri,masina nu o voi folosi la tractat,deci cutia nu o fortez.intr-un final cred ca aleg automata

Unele modele de Outlander au doar tractiune fata,   bobalex18
știu că au și tracțiune față, dar cine cumpără mașina asta cred că are nevoie de 4*4.
stai liniștit legat de cutie. este proiectată să reziste unei utilizări „hard”. în plus reparațiile nu mai costă cum constau acum 5-6 ani.

#21
Torque11

Torque11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.02.2017
Mersi pt raspunsuri baieti,cred ca saptamana viitoare intru in posesia masinii

#22
Torque11

Torque11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.02.2017
Salut di nou,azi am vazut masina,impecabila,dar cu carlig de remorcare si urme de uzura ale acestuia.Plus urme de pamant in interiorul scutului.Eu cred ca masina asta a cam fost folosita la tractat de nu stiu ce prin noroaie samd.Voi ce ziceti,e o afacere proasta sau nu? Masina costa 15.600 si are 85.000 km.Eu cred ca e cam uzata,avand in vedere ca are cutie automata.

#23
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,473
  • Înscris: 18.06.2007
îți dai seama că așa sunt toate - nimeni nu cumpără așa mașină ca să meargă cu ea numai pe asfalt și fără să o pună la muncă „adevărată”. este important să îi poți face o evaluare tehnică cât mai exactă

#24
Torque11

Torque11

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.02.2017
Evaluarea tehnica o face chiar vanzatorul,care e reprezentanta de Mitsu.Am facut un test cu masina si se comporta foarte bine,nu troncane nimic si schimba vitezele foarte bine.Eu zic ca e in regula

#25
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 18.03.2007
Ai mai luat masina? De obicei iti pui in obiectiv minim 3-4 masini cand mergi pana in Germania. Suni la toate anunturile pe zona de 2-400 km, intrebi detalii, pre-negociezi, iti notezi totul.
Cu o seara inainte de atac mai verifici ultimele anunturi valabile / daca mai sunt si iei ce e nou aparut sunand si a doua zi esti pe rol.
Dimineata mai verifici portalul de anunturi pt ce e aparut seara sau dimineata devreme. Ofertele bune se dau in maxim 1-2 zile. Ce are pret mic si nu e dat dupa 2-3 zile e posibil sa aiba o problema.
Verifica dealeri ai marcii respective in zona unde vrei sa ajungi. Roaga sa rezerve masina, de obicei o tin maxim 24 de ore.
Din cand in cand sa revezi pe portal daca apar oferte noi. E nevoie de insistenta si mult noroc.
Eu am luat de pe mobile de la un dealer din Straubing (Steinberger)

On topic despre masina cu pamant in scut si carlig uzat: sfatul e sa iei fara carlig si iti pui tu. Cele care au avut carlig probabil ca au carat mai mult de 3 biciclete in suport.
Mitsu poate avea ceva intariri la arcurile spate daca a tras, altfel e cam lasata pe spate, uzura de ambreaj, cutie cu risc la automata, diferential,
Cam multe sa fie ok sa iei una cu carlig pus.

Edited by rue_baree, 01 September 2017 - 12:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate