Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Parere Server Dedicat

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016
Buna,,,

Am si eu nevoie va rog de putin ajutor . Am un magazin magento cu vizite zilnice intre 8.000 si 12.000 si cautam un server dedicat .
Cum deja aveam ceva server la hetnix.com si per total sunt foarte ok , am zis ca sa iau tot de acolo si am vazut ca au si servere mai ieftine aici www. hetnix.com/ro/servere-dedicate-ieftine.xml .

Problema este utmatoarea
Pachetul BGT2 credeti ca va face fata ? Ei mi`au recomandat BGT3 pentru ca au zis de procesor ca e mai bun . Diferenta de pret mare nu este de 15 euro dar ma gandesc ca pot da acei 15 euro pe o licenta de panou sau ceva .

Voi ce ziceti ?

#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
BGT3 plus ssd ar fi solutia optima in caul tau.

#3
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 carmenclara1, on 22 februarie 2017 - 13:12, said:

BGT3 plus ssd ar fi solutia optima in caul tau.

Din cate am inteles , la aceasta `gama` de servere nu se pot face configurari fiindca sunt asa ieftine fata de restul . E problema rau daca ramane fara ssd ?

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
BGT2 pare destul de ok daca ai Magento bine optimizat. M-as uita totusi dupa o oferta cu SSD daca poti.

#5
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 mufa, on 22 februarie 2017 - 13:20, said:

BGT2 pare destul de ok daca ai Magento bine optimizat. M-as uita totusi dupa o oferta cu SSD daca poti.

Daca vreau ssd singura varianta ar fi sa cumpar un pachet `Enterprise` de aici www. hetnix.com/ro/servere-dedicate.xml .
Si nu stiu daca merita ca pret .

#6
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
SATA ar trebui sa mearga ok DACA ai magento optimizat cum trebuie: memcache pentru sesiuni, redis pentru restul, solr pentru full search samd.

#7
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 mufa, on 22 februarie 2017 - 13:30, said:

SATA ar trebui sa mearga ok DACA ai magento optimizat cum trebuie: memcache pentru sesiuni, redis pentru restul, solr pentru full search samd.

Deci sa merg pe ce recomanda ei BGT3 sau este ok si BGT2 ?

#8
bullex

bullex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.05.2013
Fara suparare dar mie mi se pare o reclama mascata, firma de hosting mentionata nu are mai mult de 100 de domenii hostate.

#9
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 Ingrid83, on 22 februarie 2017 - 13:35, said:


Deci sa merg pe ce recomanda ei BGT3 sau este ok si BGT2 ?

opteaza pentru bgt3 ca sa ai resursele necesare si daca in viitor vei avea mai multi vizitatori sau au loc schimbari majore la site.

#10
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Si pe un VPS cu resurse suficiente si stocare SSD poti gazdui fara probleme un magazin online pe Magento; nu e nevoie neaparat de dedicat.

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Ingrid83, on 22 februarie 2017 - 13:03, said:

Buna,,,

Am si eu nevoie va rog de putin ajutor . Am un magazin magento cu vizite zilnice intre 8.000 si 12.000 si cautam un server dedicat .
Cum deja aveam ceva server la hetnix.com si per total sunt foarte ok , am zis ca sa iau tot de acolo si am vazut ca au si servere mai ieftine aici www. hetnix.com/ro/servere-dedicate-ieftine.xml .

Problema este utmatoarea
Pachetul BGT2 credeti ca va face fata ? Ei mi`au recomandat BGT3 pentru ca au zis de procesor ca e mai bun . Diferenta de pret mare nu este de 15 euro dar ma gandesc ca pot da acei 15 euro pe o licenta de panou sau ceva .

Voi ce ziceti ?
Prea scumpe. Mai bine iti iei 3 servere de la hetzner cu un IP failover cu haproxy pe el.

Ai mult mai multa robustete asa.

#12
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 OriginalCopy, on 25 februarie 2017 - 22:09, said:

Prea scumpe. Mai bine iti iei 3 servere de la hetzner cu un IP failover cu haproxy pe el.

Ai mult mai multa robustete asa.

Am luat deja la hetnix.com . Nu`mi place sa am serviciile impartite pe cine stie unde .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate