Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Parere Server Dedicat

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016
Buna,,,

Am si eu nevoie va rog de putin ajutor . Am un magazin magento cu vizite zilnice intre 8.000 si 12.000 si cautam un server dedicat .
Cum deja aveam ceva server la hetnix.com si per total sunt foarte ok , am zis ca sa iau tot de acolo si am vazut ca au si servere mai ieftine aici www. hetnix.com/ro/servere-dedicate-ieftine.xml .

Problema este utmatoarea
Pachetul BGT2 credeti ca va face fata ? Ei mi`au recomandat BGT3 pentru ca au zis de procesor ca e mai bun . Diferenta de pret mare nu este de 15 euro dar ma gandesc ca pot da acei 15 euro pe o licenta de panou sau ceva .

Voi ce ziceti ?

#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
BGT3 plus ssd ar fi solutia optima in caul tau.

#3
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 carmenclara1, on 22 februarie 2017 - 13:12, said:

BGT3 plus ssd ar fi solutia optima in caul tau.

Din cate am inteles , la aceasta `gama` de servere nu se pot face configurari fiindca sunt asa ieftine fata de restul . E problema rau daca ramane fara ssd ?

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
BGT2 pare destul de ok daca ai Magento bine optimizat. M-as uita totusi dupa o oferta cu SSD daca poti.

#5
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 mufa, on 22 februarie 2017 - 13:20, said:

BGT2 pare destul de ok daca ai Magento bine optimizat. M-as uita totusi dupa o oferta cu SSD daca poti.

Daca vreau ssd singura varianta ar fi sa cumpar un pachet `Enterprise` de aici www. hetnix.com/ro/servere-dedicate.xml .
Si nu stiu daca merita ca pret .

#6
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
SATA ar trebui sa mearga ok DACA ai magento optimizat cum trebuie: memcache pentru sesiuni, redis pentru restul, solr pentru full search samd.

#7
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 mufa, on 22 februarie 2017 - 13:30, said:

SATA ar trebui sa mearga ok DACA ai magento optimizat cum trebuie: memcache pentru sesiuni, redis pentru restul, solr pentru full search samd.

Deci sa merg pe ce recomanda ei BGT3 sau este ok si BGT2 ?

#8
bullex

bullex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.05.2013
Fara suparare dar mie mi se pare o reclama mascata, firma de hosting mentionata nu are mai mult de 100 de domenii hostate.

#9
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 Ingrid83, on 22 februarie 2017 - 13:35, said:


Deci sa merg pe ce recomanda ei BGT3 sau este ok si BGT2 ?

opteaza pentru bgt3 ca sa ai resursele necesare si daca in viitor vei avea mai multi vizitatori sau au loc schimbari majore la site.

#10
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Si pe un VPS cu resurse suficiente si stocare SSD poti gazdui fara probleme un magazin online pe Magento; nu e nevoie neaparat de dedicat.

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Ingrid83, on 22 februarie 2017 - 13:03, said:

Buna,,,

Am si eu nevoie va rog de putin ajutor . Am un magazin magento cu vizite zilnice intre 8.000 si 12.000 si cautam un server dedicat .
Cum deja aveam ceva server la hetnix.com si per total sunt foarte ok , am zis ca sa iau tot de acolo si am vazut ca au si servere mai ieftine aici www. hetnix.com/ro/servere-dedicate-ieftine.xml .

Problema este utmatoarea
Pachetul BGT2 credeti ca va face fata ? Ei mi`au recomandat BGT3 pentru ca au zis de procesor ca e mai bun . Diferenta de pret mare nu este de 15 euro dar ma gandesc ca pot da acei 15 euro pe o licenta de panou sau ceva .

Voi ce ziceti ?
Prea scumpe. Mai bine iti iei 3 servere de la hetzner cu un IP failover cu haproxy pe el.

Ai mult mai multa robustete asa.

#12
Ingrid83

Ingrid83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 25.05.2016

 OriginalCopy, on 25 februarie 2017 - 22:09, said:

Prea scumpe. Mai bine iti iei 3 servere de la hetzner cu un IP failover cu haproxy pe el.

Ai mult mai multa robustete asa.

Am luat deja la hetnix.com . Nu`mi place sa am serviciile impartite pe cine stie unde .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate