Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Mutare Prestashop pe Subdomain

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,882
  • Înscris: 13.07.2011
Salutare, am si eu un shop de la Prestashop pus pe domeniul principal (www.domeniu.com). Doresc ca pagina principala sa se transforme putin iar shop-ul sa il mut pe shop.domeniu.com.

Din cate am inteles trebuie sa modific din setariile Prestashop domeniul, sa sterg .htaacces, sa modific baza de date si sa mut tot ce este pe index, in fisierul shop.domeniu.com.

Singura parte unde raman blocat este modificarea bazei de date, de fapt nu stiu exact ce trebuie modificat. Are cineva ideei in legatura cu prestashop?

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Sa nu uiti sa modifici cu phpmyadmin ps_shop_url in baza de date. Adica ii shimbi "calea", o pui pe aia cu subdomeniul.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,882
  • Înscris: 13.07.2011

View PostdreaQ, on 01 februarie 2017 - 11:32, said:

Sa nu uiti sa modifici cu phpmyadmin ps_shop_url in baza de date. Adica ii shimbi "calea", o pui pe aia cu subdomeniul.

deci asta trebuie schimbat, ps_shop_url, sau mai sunt si alte lucruri de schimbat in php?

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Din cate imi aduc aminte, nu. Parca ar mai fi ceva module care au si ceva linkuri prin configuri - oricum trebuie inlocuite linkurile (puse cele corecte ale subdomeniului), daca este necesar. Partea buna este ca primesti erori care iti spun ce nu e bine :D

#5
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Mai întâi creezi subdomeniul.
Muti fișierele in el.
Editezi cum a spus mai sus dreaQ.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate