Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Mutare Prestashop pe Subdomain

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Salutare, am si eu un shop de la Prestashop pus pe domeniul principal (www.domeniu.com). Doresc ca pagina principala sa se transforme putin iar shop-ul sa il mut pe shop.domeniu.com.

Din cate am inteles trebuie sa modific din setariile Prestashop domeniul, sa sterg .htaacces, sa modific baza de date si sa mut tot ce este pe index, in fisierul shop.domeniu.com.

Singura parte unde raman blocat este modificarea bazei de date, de fapt nu stiu exact ce trebuie modificat. Are cineva ideei in legatura cu prestashop?

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Sa nu uiti sa modifici cu phpmyadmin ps_shop_url in baza de date. Adica ii shimbi "calea", o pui pe aia cu subdomeniul.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

 dreaQ, on 01 februarie 2017 - 11:32, said:

Sa nu uiti sa modifici cu phpmyadmin ps_shop_url in baza de date. Adica ii shimbi "calea", o pui pe aia cu subdomeniul.

deci asta trebuie schimbat, ps_shop_url, sau mai sunt si alte lucruri de schimbat in php?

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Din cate imi aduc aminte, nu. Parca ar mai fi ceva module care au si ceva linkuri prin configuri - oricum trebuie inlocuite linkurile (puse cele corecte ale subdomeniului), daca este necesar. Partea buna este ca primesti erori care iti spun ce nu e bine :D

#5
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015
Mai întâi creezi subdomeniul.
Muti fișierele in el.
Editezi cum a spus mai sus dreaQ.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate