Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Nu prea pare virus dar ce e?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013
Salut,

E a treia sau a patra oara cand mi se intampla sa ajung pe un site ciudat citind mediafax.ro
Am dat click pe un articol si apoi a inceput sa imi vorbeasca o tanti... si apoi a mai facut redirect la alte doua site-uri.

Am gasit in istoric linkul de mai jos, vad ca are ca urmeazanumelemeudespammerprost mediafax.ro

Numai de pe mediafax mi se intampla si foarte rar. Am eu vre-o problema cu laptopul (cu Win10 si bitdefender) sau astia de la mediafax umbla cu prostii...

http://ms3.ro.your-rewards.com-find-gadget-treasures-online.club/s1-v739-en-c/index.html?isp=RCS%20Nv&model=Desktop&voluumdata=BASE64dmlkLi4wMDAwMDAwYS1jMWYzLTQzMTMtODAwMC0wMDAwMDAwMDAwMDBfX3ZwaWQuLjFiMDQ3MDAwLWJmYWEtMTFlNi04YjYwLTk5MzkxMTNhYzVlMF9fY2FpZC4uNDRlMDQ4NjItMTU0Yi00NGUwLWJkZDgtYjU0ODc3YjJiMzU1X19ydC4uRF9fbGlkLi45OTI0MjYyNi05YjJiLTQyOGYtYjZjNi0yZDU5NGQzNTMzYWNfX29pZDEuLmQ1NTVjMmNhLTA0ZjYtNGExZi1iYjMyLWQ1YWM1MDY5MDRjYl9fdmFyMS4uZWE0NjdjZTI5NDFmX192YXIyLi5tZWRpYWZheFwuXHJvX19yZC4ud3d3XC5cbWVkaWFmYXhcLlxyb19fYWlkLi5fX2FiLi5fX3NpZC4u&siteid=ea467ce2941f&sitedomain=mediafax.ro&clickid=wFSE9UM74JB0UEO1HP2SG3KU#b

Am postat linkul ca si cod, ca sa nu dea cineva din greseala click pe el. Rog un moderator sa schimbe daca e nevoie...
Mersi

Se pare ca am un adware ca al doilea redirect era spre:
http://intl.humbleness.xyz/
si la o cautare pe google am gasit ca e vorba de un adware, o sa-mi instalez malware antibytes.
I-am dat un scan system la bitedender mi-a zis ca nu a gasit nimic...

Am instalat Malwarebyste Premium trial 3.0.4 i-am dat un scan si nu a gasit nimic...

Acu nu mai inteleg nimic.

Ma ajuta cineva sa-mi dau seama ce se intampla.

Va multumesc frumos

Edited by leny29, 11 December 2016 - 17:11.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Cam toate ziarele online romanesti, si nu numai au link-uri si reclame cu "probleme".

Citeste topicul de la important cu ce trebuie sa faci INAINTE sa deschizi topic.

#3
Dobrin_M

Dobrin_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,528
  • Înscris: 19.02.2015
Se poate ca Malwarebytes sa nu-l fi depistat.
https://malwaretips....humbleness-xyz/

Attached Files


Edited by Dobrin_M, 11 December 2016 - 17:47.


#4
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013
Mersi Dobrin,

Am scanat si cu HitmanPro3.7.15 si nu a gasit nimic. Mai incerc si cu celelalte...
Mi se pare ciudat ca Malwarebytes si HitmanPro sa nu gaseasca nimic, eu le credeam cele mai bune..

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Ce ai tu e mai curand Adware/PUP. Cele 2 mentionate nu sunt orientate special ptr astea.

D-asta ti-am recomandat sa urmezi pasii din acel topic, pe care trebuia sa-l citesti inainte sa-l deschizi pe-asta. Probabil nici nu mai era cazul sa-l deschizi daca il citeai si urmai instructiunile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate