Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Nu prea pare virus dar ce e?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 17.06.2013
Salut,

E a treia sau a patra oara cand mi se intampla sa ajung pe un site ciudat citind mediafax.ro
Am dat click pe un articol si apoi a inceput sa imi vorbeasca o tanti... si apoi a mai facut redirect la alte doua site-uri.

Am gasit in istoric linkul de mai jos, vad ca are ca urmeazanumelemeudespammerprost mediafax.ro

Numai de pe mediafax mi se intampla si foarte rar. Am eu vre-o problema cu laptopul (cu Win10 si bitdefender) sau astia de la mediafax umbla cu prostii...

http://ms3.ro.your-rewards.com-find-gadget-treasures-online.club/s1-v739-en-c/index.html?isp=RCS%20Nv&model=Desktop&voluumdata=BASE64dmlkLi4wMDAwMDAwYS1jMWYzLTQzMTMtODAwMC0wMDAwMDAwMDAwMDBfX3ZwaWQuLjFiMDQ3MDAwLWJmYWEtMTFlNi04YjYwLTk5MzkxMTNhYzVlMF9fY2FpZC4uNDRlMDQ4NjItMTU0Yi00NGUwLWJkZDgtYjU0ODc3YjJiMzU1X19ydC4uRF9fbGlkLi45OTI0MjYyNi05YjJiLTQyOGYtYjZjNi0yZDU5NGQzNTMzYWNfX29pZDEuLmQ1NTVjMmNhLTA0ZjYtNGExZi1iYjMyLWQ1YWM1MDY5MDRjYl9fdmFyMS4uZWE0NjdjZTI5NDFmX192YXIyLi5tZWRpYWZheFwuXHJvX19yZC4ud3d3XC5cbWVkaWFmYXhcLlxyb19fYWlkLi5fX2FiLi5fX3NpZC4u&siteid=ea467ce2941f&sitedomain=mediafax.ro&clickid=wFSE9UM74JB0UEO1HP2SG3KU#b

Am postat linkul ca si cod, ca sa nu dea cineva din greseala click pe el. Rog un moderator sa schimbe daca e nevoie...
Mersi

Se pare ca am un adware ca al doilea redirect era spre:
http://intl.humbleness.xyz/
si la o cautare pe google am gasit ca e vorba de un adware, o sa-mi instalez malware antibytes.
I-am dat un scan system la bitedender mi-a zis ca nu a gasit nimic...

Am instalat Malwarebyste Premium trial 3.0.4 i-am dat un scan si nu a gasit nimic...

Acu nu mai inteleg nimic.

Ma ajuta cineva sa-mi dau seama ce se intampla.

Va multumesc frumos

Edited by leny29, 11 December 2016 - 17:11.


#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Cam toate ziarele online romanesti, si nu numai au link-uri si reclame cu "probleme".

Citeste topicul de la important cu ce trebuie sa faci INAINTE sa deschizi topic.

#3
Dobrin_M

Dobrin_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,528
  • Înscris: 19.02.2015
Se poate ca Malwarebytes sa nu-l fi depistat.
https://malwaretips....humbleness-xyz/

Attached Files


Edited by Dobrin_M, 11 December 2016 - 17:47.


#4
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 17.06.2013
Mersi Dobrin,

Am scanat si cu HitmanPro3.7.15 si nu a gasit nimic. Mai incerc si cu celelalte...
Mi se pare ciudat ca Malwarebytes si HitmanPro sa nu gaseasca nimic, eu le credeam cele mai bune..

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Ce ai tu e mai curand Adware/PUP. Cele 2 mentionate nu sunt orientate special ptr astea.

D-asta ti-am recomandat sa urmezi pasii din acel topic, pe care trebuia sa-l citesti inainte sa-l deschizi pe-asta. Probabil nici nu mai era cazul sa-l deschizi daca il citeai si urmai instructiunile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate