Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Nelamuriri Examene SAT / TOEFL

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Rhastalord

Rhastalord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.01.2015
Salut!

Sunt clasa a XI-a si sunt interesat sa dau examenele SAT respectiv TOEFL pentru admitere la facultate in SUA. Nu sunt sigur cand trebuiesc date, daca este prea tarziu sau nu, insa vreau sa stiu din cei care sunt interesati sa le dea sau le-au dat deja, cand este recomandat sa le dau, unde le dau si cam cat costa?Exista carti prin librariile noastre pentru pregatire?Din cate stiu SAT-ul este mult mai greu decat TOEFL-ul si nu se da oricand, de aceea vreau sa stiu din timp si sa fiu cat mai pregatit cu informatii.Mentionez ca sunt din Bucuresti.

Va multumesc!

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,046
  • Înscris: 18.12.2007
Aici citesti despre SAT (conditii, calendar, teste etc): https://collegereadi...llegeboard.org/
SAT si TOEFL sunt complementare. TOEFL se refera strict la engleza, SAT-ul cuprinde mai multe materii. Poti sa mai studiezi un pic aici: https://en.wikipedia..._Subject_Tests.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate