Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Gland sensibil.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
Alinalin65

Alinalin65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 10.12.2015
Salutari,

In urma cu o luna am descoperit ca am fimoza de gradul 1 (nu puteam decalota complet) si am fost la medicul urolog care mi-a recomandat crema Betaderm si mi-a spus sa ma dau cu ea timp de o luna. Pe 13 se implineste o luna de cand respect tratamentul respectiv, iar acum pot decalota penisul complet fara sa ma doara.
Acum am intampinat inca o problema si anume: sensibilitatea glandului si a pielii care se intoarce cand o decalotez.
Cand ating capul penisului, simt o usturime (nu chiar insuportabila).
Toate astea se intampla pentru ca prima data cand mi-am decalotat penisul a fost acum 1 luna, iar eu am 17 ani.

Voi ce imi recomandati sa fac pentru a-mi trece durerea? Am nevoie de ajutor, va multumesc

#2
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 18.03.2007
Eu zic sa mergi din nou la medic. In mod normal ti-ar fi cerut sa vii la un nou control dupa o perioada de tratament.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.837
  • Înscris: 07.02.2003
Fimozele trebuie operate dupa nastere, e cel mai indicat asa. Si la 17 ani se poate face dar e dureros si recuperarea de durata.

Vizualizare mesajsantal11, pe 05 februarie 2016 - 00:21, a scris:

Nici macar prietena
De parca nu afla...

Editat de andreic, 05 februarie 2016 - 00:58.


#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.357
  • Înscris: 24.05.2010
La inceput e normal sa fie sensibil capul penisului... in timp va trece... in timp ma refer dupa cateva partide... cateva luni.... partide nu maini!

#5
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.085
  • Înscris: 06.09.2012
Trebuie sa treaca in timp.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate