Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Permis de conducere nou

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Are cineva o inregistrare Radio R...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 

Am fost muscat de pisica la deget

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
90 răspunsuri în acest subiect

#91
cavit

cavit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.089
  • Înscris: 08.05.2016
Am fost muscat vu ani in urma cam tot asa dar mai tare a trebuit sa bag o piatra sa scot doua degete din gura pisicii, dar am luat masuri sa nu se infecteze si nu s-a infectat.
Problema mare este daca ai fost murdar pe mina mai ales cu pamant sa te- ai murdarit dupa aceea.

Se poate infecta cu anaerobi tetanus ori gangrena.
O solutie din barini care am folosit-o si amers pe vremea cand eram copil.este frunza de urzica mojarata in otet.
Atunci mi-a intrat un cui in talpa si s-a infectat de a ajuns sa se umfle si sa nu mai simt laba piciorului, cu urzica in  otet a trecut in cateva zile.
Sunt si alte metode rapide una este utilizarea IPL lumina intens pulsata distruge microbii pe loc, in caz de nevoie poate fi repetata 2 zile.

Pentru un simplu deget se poate folsi chiar si un led albastru de putere mai mare de5 w , setine pana cand nu mai suporti caldura si se repta de cateva ori, umflatura si durerea dispar de regula iin cateva ore.

Antibiotice ar ptea fi luate pentru prevenirea diseminarii infectiei, pentru acest scop se iau oral sau injectabil, asta in cazul in care infectia treneaza de ceva vreme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate